Latvijas vēstnieks Francijā Imants Lieģis, piedaloties konferencē Varšavā par NATO nākotni uzsver, ka lēmums par sabiedroto militāro klātbūtni austrumu flangā ir ļoti pozitīvs

04.11.2016. 15:12

 

Š.g. 4. novembrī Latvijas vēstnieks Francijā Imants Lieģis piedalījās starptautiskā ekspertu konferencē “Warsaw summit 2016 – What’s next for NATO”, kuru rīkoja Eiropas politikas analīzes centrs (Center for European Policy Analysis) Varšavā.

Konference tika rīkota kā paneļu debates, kuru mērķis ir analizēt Varšavas samita rezultātus, runāt par drošības aspektiem Centrālajā un Austrumeiropā, kā arī Ziemeļatlantijas līguma organizācijas (NATO) nākotni un Eiropas Savienības ārējām robežām. Konferenci apmeklē pārstāvji no pētniecības institūtiem, akadēmiskās vides, kā arī valsts institūcijām un biznesa vides.

Vēstnieks I.Lieģis piedalījās diskusiju panelī “Peace through strength : NATO on the eastern flank”, uzsverot, ka Varšavas NATO samita lēmums par sabiedroto militāro klātbūtni austrumu flangā ir ļoti pozitīvs. Tagad ir svarīga šī lēmuma ieviešana. Šajā diskusiju panelī piedalījās arī Igaunijas prezidenta drošības politikas padomniece Merle Maigre un Lietuvas Ārlietu ministrijas transatlantiskās sadarbības un drošības politikas departamenta direktors Renatas Norkus.

Eiropas politikas analīzes centrs (Center for European Policy Analysis) ir politikas institūts ar diviem birojiem Vašingtonā un Varšavā. Institūta misija ir popularizēt ekonomiski dinamisku, drošu un brīvu Centrālo un Austrumeiropas reģionu, kuram ir ciešas saites ar Amerikas Savienotajām Valstīm.

 

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Francijā
6, Villa Said, 75116 Parīze, Francija
Tālrunis: + 33 1 536 458 10
Fakss: + 33 1 536 458 19
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā