Latvijas vēstnieks Francijā Imants Lieģis reģionālajā vizītē Strasbūrā

10.10.2016. 14:24

Š.g. 6.-7. oktobrī Latvijas vēstnieks Francijā Imants Lieģis apmeklēja Strasbūru.  Vizītes ietvaros vēstnieks piedalījās Strasbūras filharmonijas orķestra jaunās sezonas atklāšanas koncertā, kurā tika atskaņota Latvijas komponista Pētera Vaska mūzika. Plaši apmeklētajā koncertā piedalījās arī Pēteris Vasks personīgi. Publika ar aplausiem atzinīgi novērtēja viņa skaņdarbu "Credo".

Strasbūras filharmoniskā orķestra diriģents un mākslinieciskais direktors Marko Letonja uzaicināja Pēteri Vasku kā rezidējošo komponistu uz 2016.-2017. gada sezonu, kuras laikā paredzēti vairāki koncerti ar P.Vaska mūziku. 

Vēstnieks vizītes laikā apmeklēja Strasbūras nacionālo un universitātes bibliotēku un tikās ar tās direktoru Alēns Kolā (Alain Colas), lai tuvāk iepazītos ar abu bibliotēku sadarbības projektiem, kā arī informētu par Latvijas simtgades atzīmēšanu Francijā. Sarunā piedalījās arī pētnieks, vēsturnieks un Latvijas vēstures zinātājs Žiljēns Gelēns (Julien Gueslin).

Jau vairākus gadus Latvijas Nacionālā bibliotēka veiksmīgi sadarbojas ar Strasbūras bibliotēku. Regulāri notiek pētnieku un ekspertu apmaiņas braucieni, kā arī tiek īstenoti dažādi izstāžu projekti.

Vēstnieks tikās arī ar Francijas Lielā Austrumu reģiona (Région Grand Est) prefektu Stefanu Frateči (Stéphane Fratecci) un pārrunāja dažādus jautājumus saistībā ar Francijas reģionālo reformu, kā arī par drošības un aizsardzības aspektiem aktuālajā situācijā Francijā. Tāpat tika pārrunāta Vidzemes reģiona un Lejasreinas departamenta sadarbība.

Vēstnieks apmeklēja Tirdzniecības un rūpniecības kameru un tikās ar tās prezidentu, lai pārrunātu par iespējamo ekonomisko sakaru veicināšanu starp Latviju un Francijas Lielo Austrumu reģionu. 

Noslēdzot reģionālo vizīti, vēstnieks tikās ar pilsētas mēru Rolandu Ries (Roland Ries) klātesot Latvijas goda konsulam Rišāram Burgštāleram (Richard Burgstahler).

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Francijā
6, Villa Said, 75116 Parīze, Francija
Tālrunis: + 33 1 536 458 10
Fakss: + 33 1 536 458 19
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā