Latvijas vēstniecībā Francijā notiek Latvijas goda konsulu sanāksme

20.05.2016. 09:18

19. maijā Latvijas vēstniecība Francijā rīkoja Francijā, Monako un Marokā rezidējošo Latvijas goda konsulu sanāksmi. Šī bija vēstnieka Imanta Lieģa pirmā tikšanās ar goda konsuliem.

Kā ik gadu goda konsuli tika informēti par politiskajām un ekonomiskajām aktualitātēm Latvijā, aktuālajiem jautājumiem vēstniecības darbā, aktualitātēm konsulārajā jomā, plānotajiem kultūras pasākumiem Parīzē un Francijas reģionos, uzsverot gatavošanos Latvijas simtgades svinībām 2018. gadā. Goda konsuli tika aicināti iniciēt projektus un realizēt pasākumus savos reģionos, domājot par Latvijas simtgadi.

Ar goda konsuliem tika pārrunāti tādi jautājumi kā tūrisms uz Latviju un tā veicināšana, izglītība un skolu apmaiņas braucieni, jau esošās Latvijas–Francijas sadarbības formas. Tika pārrunāts goda konsulu paveiktais Latvijas prezidentūras ES Padomē laikā un visā 2015. gadā, kā arī turpmāk plānotais darbs, lai nodrošinātu lielāku Latvijas redzamību Francijas reģionos.

Sanāksmē piedalījās arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Francijas biroja pārstāves un informēja goda konsulus par ekonomiskajām un biznesa aktualitātēm, investīciju iespējām Latvijā.

Latvijai ir 8 goda konsuli Francijā, 1 Monako un 2 Marokā:  Žans de Peliso (Jean de Pelissot) Marseļā, Alēns Menils (Alain Mesnil) Kalē, Alēns Pelfrēns (Alain Pelfrène) Lionā, Klēra Gotro (Claire Gauthrot) Nansī,  Boduēns Tjirī (Baudouin Thiry) Bordo, Mišels Anrī  Vandesmets (Michel-Henry Vandesmet) Nantē,  Rišārs Burgštālers (Richard Burgstahler) Strasbūrā,  Silvija Rozenfelde (Sylvie Rosenfeld) Tulūzā, Žans Klods Eude (Jean-Claude Eude) Monako, Hišams Tazi (Hicham Tazi) Kasablankā un Adnans Benabdallā (Adnane Benabdallah) Marakešā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Francijā
6, Villa Said, 75116 Parīze, Francija
Tālrunis: + 33 1 536 458 10
Fakss: + 33 1 536 458 19
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā