Jāņa Joņeva romāna “Jelgava 94” tulkojuma franču valodā atvēršanas svētki Latvijas vēstniecībā Parīzē

17.03.2016. 14:05

16. martā Latvijas vēstniecībā Parīzē notika latviešu autora Jāņa Joņeva grāmatas “Metal” atvēršanas svētki. Pasākums bija īpašs, jo pirmo reizi Francijā izdots mūsdienu latviešu rakstnieka romāns. Francijas izdevniecībā GAIA Editions klajā nākusī grāmata ir Jāņa Joņeva romāna “Jelgava 94” tulkojums franču valodā, kuru tulkojis Nikolā Ozano (Nicolas Auzanneau).

Pasākumu ar uzrunu atklāja Latvijas vēstnieks Francijā Imants Lieģis. Diskusijā piedalījās rakstnieks Jānis Joņevs, tulkotājs Nikolā Ozano un izdevēja Evelīna Lagranže (Evelyne Lagrange). Pasākuma gaitā tika lasīti romāna fragmenti.

Uz grāmatas atvēršanas svētkiem Latvijas vēstniecībā kuplā skaitā ieradās latviešu diasporas Francijā pārstāvji, kā arī Latvijas draugi, vēsturnieki, pasniedzēji, žurnālisti un citi interesenti. Publika izrādīja neviltotu interesi par jauno latviešu rakstnieku un viņa darbu. “Es nemāku spēlēt metālu, bet es uzrakstīju metālu,”jokojot sacīja Jānis Joņevs.

Autors šobrīd divus mēnešus pavada rakstnieku rezidencē Bordo (Bordeaux) pilsētā, kur strādā pie sava otrā romāna. Rezidence tika organizēta sadarbībā ar franču izdevēju un Akvitānijas (Aquitaine) reģiona grāmatu un audiovizuālo aģentūru (ECLA – écrit, cinéma, livre, audiovisuel). Uzturēšanās laikā viņš tiekas ar franču lasītājiem dažādās Francijas pilsētās, piemēram, Daksas (Dax) pilsētas bibliotēkā, Bordo grāmatu festivālā, pilsētu grāmatnīcās, tostarp arī Parīzē notiekošajā grāmatu salonā (Salon du livre de Paris).

Jānis Joņevs ir dzimis 1980. gadā. “Jelgava 94” ir viņa pirmā grāmata. Par savu darbu autors saņēmis arī vairākus apbalvojumus, no kuriem nozīmīgākais ir 2014. gada rudenī saņemtā Eiropas Savienības Literatūras balva, ko piešķir jaunajiem Eiropas rakstniekiem.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Francijā
6, Villa Said, 75116 Parīze, Francija
Tālrunis: + 33 1 536 458 10
Fakss: + 33 1 536 458 19
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā