Valsts prezidents vēstniecībā Francijā tiekas ar tautiešiem

01.12.2015. 15:24

30. novembrī Valsts prezidents Raimonds Vējonis kopā ar 150 citiem valstu vadītājiem piedalījās Parīzē notiekošajā ANO Vispārējās konvencijas par klimata pārmaiņām konferencē (COP21) un vēlāk tikās ar latviešu diasporu Parīzē Latvijas vēstniecībā Francijā.

Vēstniecības rīkotajā pieņemšanā, tiekoties ar latviešu kopienu, Valsts prezidents savā uzrunā izcēla šobrīd pasaulē esošo sarežģīto drošības situāciju un nepieciešamību stratēģiski ilgtermiņā domāt par Latvijas ieguldījumu savu bruņoto spēku attīstībā, robežu stiprināšanā un citās ar drošību saistītās darbībās. Tāpat prezidents uzsvēra Latvijas demogrāfijas lomu valsts ilgtspējīgai attīstībai. Savā uzrunā viņš pieminēja arī Latvijas veiksmīgi vadīto prezidentūru Eiropas Savienības Padomē, kā arī aicināja visus kopīgi domāt un piedalīties Latvijas simtgades svētku gatavošanā.

Prezidents pateicās Latviešu apvienībai Francijā, Parīzes Latviešu skoliņas vadītājai un skolotājām par ieguldījumu latviešu kopienas attīstībā Francijā, un aicināja arī turpmāk stiprināt Francijā dzīvojošo latviešu saikni ar Latviju.

Pieņemšanas laikā Parīzes latviešiem, kas bija ieradušies kuplā skaitā, bija iespēja aprunāties ar Valsts prezidentu, draudzīgā gaisotnē uzdodot jautājumus.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Francijā
6, Villa Said, 75116 Parīze, Francija
Tālrunis: + 33 1 536 458 10
Fakss: + 33 1 536 458 19
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā