Latvijas vēstniece Francijā reģionālā vizītē apmeklē Lejasnormandiju

16.10.2015. 17:16

15. oktobrī  Latvijas vēstniece Francijā Sanita Pavļuta–Deslandes pēc Rotary Club Flers Conde prezidenta Franka Lemonjē (Franck Lemmonnier) ielūguma devās reģionālajā vizītē, lai apmeklētu Lejasnormandijas pilsētu Kondē pie Nuaro (Conde–sur–Noireau), atklātu fotoizstādi par Latviju, kā arī uzstātos ar lekciju par mūsu valsti.

Pilsētas mediatēkā Sanita Pavļuta-Deslandes ar pilsētas mēru un Rotary Club Flers Conde prezidentu atklāja Jura Kalniņa un Indriķa Stūrmaņa fotoizstādi „Latvijas mirkļi. Daba un arhitektūra” (Clin d’œil de Lettonie. Nature et Architecture), kura publikai apskatāma jau no 6. oktobra līdz oktobra beigām. Mediatēkas direktore atzina, ka viņas darbības laikā – 25 gados – šī ir pirmā fotoizstāde, kuru tik atzinīgi novērtējuši iedzīvotāji. Katru dienu mediatēkā iegriežas aptuveni 300 cilvēku un vairums apstājas, lai apbrīnotu Latvijas fotogrāfijas.

Tāpat pilsētas teātra zālē Salle Royale vēstniece sniedza lekciju plašai publikai –150 cilvēkiem – par Latviju, tās vēsturi un kultūru, kā arī Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē paveikto. Vēstniece arī atbildēja uz dažādiem jautājumiem saistībā ar politiskajām aktualitātēm, Latvijas skatījumu dažādos Eiropas jautājumos.

Vēstniece tikās ar Kondē pie Nuaro (Condé–sur–Noireau) pilsētas mēru, senatoru Paskālu Alizāru (Pascal Allizard). Mērs vēstniecei pasniedza pilsētas goda medaļu. Vēlāk vēstniece apmeklēja reģiona lielāko un nozīmīgāko izdevniecību Corlet Numerique.

Vizītē piedalījās arī Latvijas goda konsuls Nantē Mišels–Anrī Vandesmets (Michel–Henri Vandesmet). Divas nedēļas pirms pasākuma notika preses konference, kurā vietējo preses izdevumu žurnālisti tika informēti par šo notikumu.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Francijā
6, Villa Said, 75116 Parīze, Francija
Tālrunis: + 33 1 536 458 10
Fakss: + 33 1 536 458 19
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā