Saldus paraksta sadraudzības līgumu ar Francijas pilsētu Vilbonu pie Ivetes

22.09.2015. 14:28

18. septembrī vēstniece Francijā Sanita Pavļuta–Deslandes piedalījās oficiālā ceremonijā, kuras laikā tika parakstīta Latvijas pilsētas Saldus un Vilbonas pie Ivetes (Villebon-sur-Yvette) Francijā vienošanās par sadarbību. Pasākums notika Vilbonas pie Ivetes kultūras centrā, un tajā piedalījās pilsētas mērs Dominiks Fontenajs (Dominique Fontenaille), Saldus pašvaldības priekšsēdētāja Indra Rassa, kā arī Vilbonas pie Ivetes sadraudzības pilsētu delegācijas no Vācijas, Spānijas un Lielbritānijas. Ar vienu no šīm sadraudzības pilsētām — Līderbahu pie Taunas (Liederbach am Taunus) Vācijā — vienošanās ir arī Saldus pilsētai.

Lai arī oficiāla vienošanās starp Saldus un Vilbonu pie Ivetes tika noslēgta tikai tagad, pilsētu sadarbība ir aizsākusies vēl 1991. gadā. Sākotnēji tā bija kā atbalsts neatkarību atguvušajai Latvijai. Šo gadu laikā notikušas daudz un dažādas delegāciju vizītes, jauniešu apmaiņas braucieni, īstenoti kultūras un izglītības projekti. Tuvāko gadu plāni paredz galvenokārt sadarbību izglītības jomā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Francijā
6, Villa Said, 75116 Parīze, Francija
Tālrunis: + 33 1 536 458 10
Fakss: + 33 1 536 458 19
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā