Latvija – septembra goda viesis Jelgavas sadraudzības pilsētā Francijā Ruejmalmezonā

14.09.2015. 18:14

12. septembrī Latvijas vēstniece Francijā Sanita Pavļuta-Deslandes kopā ar Ruejmalmezonas (Rueil-Malmaison) pilsētas mēru Patriku Oljē (Patrick Ollier) atklāja divas izstādes - Jura Kalniņa un Indriķa Stūrmaņa fotoizstādi „Latvijas mirkļi. Daba un arhitektūra” (Clin d’œil de Lettonie. Nature et Architecture) un fotoizstādi par Jelgavu. Atklāšanā piedalījās arī Ruejmalmezonas sadraudzības pilsētas Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš ar delegāciju.

Latvijai veltīto pasākumu laikā pilsētas mediatēkas konferenču zālē daudzu interesentu klātbūtnē notika arī lekcija – apaļais galds par Latviju un tās lomu Eiropā, kurā uzstājās vēstniece Sanita Pavļuta-Deslandes un ģeogrāfs Nikolā Eskašs (Nicolas Escach).

Francijas pilsētā Ruejmalmezonā (Rueil-Malmaison) visu septembri notiek Latvijas kultūras dienas. Fotoizstāde„Latvijas mirkļi. Daba un arhitektūra” apskatāma visu mēnesi pilsētas mediatēkā, kurā iespējams aplūkot arī Francijas televīzijas kanāla France 3 veidoto dokumentālo filmu par Latviju „Rīga, Baltijas nepazīstamā skaistule” ("Riga la belle inconnue de la Baltique").

Fotoizstāde „Latvijas mirkļi. Daba un arhitektūra” tapusi ar Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariāta atbalstu un ar Latvijas vēstniecības Francijā gādību tā šogad apceļojusi jau sešas Francijas pilsētas, iepazīstinot ar Latvijas ainavām, to bagātību – dabas un pilsētu ainavu harmonisko līdzsvaru.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Francijā
6, Villa Said, 75116 Parīze, Francija
Tālrunis: + 33 1 536 458 10
Fakss: + 33 1 536 458 19
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā