Baltijas valstis apbalvo 24 Francijas karavīrus

22.05.2015. 17:13

20. maijā Latvijas vēstniece Francijā Sanita Pavļuta-Deslandes kopā ar Lietuvas vēstnieku Dali Čekoli (Dalius Čekuolis) un Igaunijas Igaunijas vēstniecības Francijā Padomnieci Ingrīdu Ameri (Ingrid Amer ) svinīgā ceremonijā pasniedza Baltijas gaisa telpas patrulēšanas misijas (Baltic Air Policing) medaļas 24 Francijas gaisa spēku karavīriem.

Apbalvojumi tika piešķirti par Baltijas gaisa telpas patrulēšanu, ko šie Francijas gaisa spēku karavīri pildīja 2014. gadā no gaisa spēku bāzes Malborkā, Polijas ziemeļos. Svinīgā ceremonija notika Lietuvas vēstniecībā Parīzē.

Baltijas gaisa telpas patrulēšanas misija ir NATO misija Latvijas, Lietuvas un Igaunijas gaisa telpas aizsardzībai, kuras ietvaros NATO gaisa spēku iznīcinātāji veic patrulēšanu Baltijas valstu gaisa telpā. Pēc Igaunijas Aizsardzības spēku, Latvijas Bruņoto spēku un Lietuvas Aizsardzības ministrijas Saprašanās memoranda tika izveidota medaļa, kuru piešķir par veiksmīgu dalību šajā misijā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Francijā
6, Villa Said, 75116 Parīze, Francija
Tālrunis: + 33 1 536 458 10
Fakss: + 33 1 536 458 19
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā