Izcili Latvijas mūziķi diriģenta Andra Pogas vadībā uzstājas Parīzē, teātrī Théâtre des Champs Elysées

19.05.2015. 17:29

18. maijā Parīzē notika Latvijas prezidentūras kultūras programmas kulminācija Francijā - Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) un Valsts akadēmiskā kora "Latvija" koncerts, kurā diriģenta Andra Pogas vadībā tika atskaņots Džuzepes Verdi (Giuseppe Verdi) "Rekviēms". Koncertā piedalījās četri solisti - soprāns Aga Mikolaja (Aga Mikolaj), mecosoprāns Oļesja Petrova (Olesya Petrova), tenors Džordžo Berudži (Giorgio Berrugi) un bass Rikardo Dzanellato (Riccardo Zanellato).

Ar šo koncertu LNSO sevi ierakstīja Parīzes kultūras pasākumu vēsturē, parādot spilgtāko no Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē kultūras programmas Francijā. Gan solistu, gan kora un orķestra izpildījums bija izcils: emocionāli piesātināts un aizkustinošs. Skatītāji uzņēma Latvijas mūziķus ar sajūsmu un viņu sniegums izpelnījās ilgas ovācijas.

Koncerta noslēgumā Latvijas vēstniece Francijā Sanita Pavļuta-Deslandes aicināja Francijas amatpersonas, starptautisko organizāciju pārstāvjus, Francijā akreditētos ārvalstu vēstniekus, latviešu kopienas Francijā pārstāvjus, kā arī orķestra un kora vadību, solistus, koncerta organizatorus uz pieņemšanu.

Verdi "Rekviēma" atskaņojums ar spožo solistu sastāvu Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē kultūras programmas laikā lielā mērā iespējams, pateicoties diriģenta Pogas aģentūrai PIAS (Productions Internationales Albert Sarfati). Koncertu atbalstīja arī Latvijas prezidentūras ES Padomē Sekretariāts un Latvijas vēstniecība Francijā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Francijā
6, Villa Said, 75116 Parīze, Francija
Tālrunis: + 33 1 536 458 10
Fakss: + 33 1 536 458 19
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā