Latvijas vēstniece Francijā paziņo Eiropas vēstures grāmatu balvas laureātu

08.05.2015. 20:10

7. maijā Latvijas vēstniecībā Parīzē notika Eiropas vēstures grāmatas balvas ceremonija. Latvijas vēstniece Francijā Sanita Pavļuta-Deslandes uzņēma balvas žūrijas locekļus un Vēsturnieku asociācijas vadītājus un biedrus, lai nosauktu Eiropas vēstures grāmatas balvas laureātu. Pasākums notika Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē ietvaros.

Pēc žūrijas vērtējuma balvu šogad saņēma rakstnieka Tjerī Sarmana (Thierry Sarmant) grāmata „1715. Francija un pasaule” (1715 La France et le monde).

Grāmata ir par Eiropu pirms 300 gadiem, arī par notikumiem Ziemeļeiropā, kas skāra Latvijas teritorijas Ziemeļu kara laikā. T. Sarmans ir vēsturnieks, Sorbonnas Universitātes habilitētais doktors un Parīzes vēstures Karnavalē (Carnavalet) muzeja galvenais kurators.

Eiropas vēstures grāmatas balvu, kuru izveidojusi Francijas vēsturnieku asociācija (Association des Historiens), piešķir reizi gadā kopš 2010. gada kādai pēdējā gada laikā publicētai vēstures grāmatai par Eiropu.  Tā izveidota, lai vairotu zināšanas par Eiropas vēsturi un tuvinātu izpratni par Eiropas kopējo vēsturi dažādās ES dalībvalsīs. Žūrijā ir 18 cilvēki – akadēmiķi un  vēsturnieki no 10 Eiropas Savienības valstīm. Balvai ir Eiropas Parlamenta un Eiropas Komisijas delegācijas Francijā patronāža.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Francijā
6, Villa Said, 75116 Parīze, Francija
Tālrunis: + 33 1 536 458 10
Fakss: + 33 1 536 458 19
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā