Latvija goda viesa statusā piedalās Monrūžas pilsētas Eiropas nedēļā

08.05.2015. 20:04

No 5. līdz 10. maijam Francijas pilsētā Monrūžā (Montrouge) notiek Eiropas nedēļa, un Latvija kā prezidējošā valsts Eiropas Savienības Padomē tajā ir aicināta piedalīties goda viesa statusā.

Festivāla oficiālajā atklāšanā 7. maijā piedalījās Latvijas vēstniece Francijā Sanita Pavļuta-Deslandes. Vēstniece atklāja Jura Kalniņa un Indriķa Stūrmaņa fotoizstādi „Latvijas mirkļi. Daba un arhitektūra” (Clin d’œil de Lettonie. Nature et Architecture).    

Izstāde apskatāma pilsētas bibliotēkā, kuru jau divu dienu laikā paspējušas apmeklēt 27 pamatskolas skolēnu klases no tuvākajām pilsētas skolām. Fotoizstāde „Latvijas mirkļi. Daba un arhitektūra” tapusi ar Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariāta atbalstu, un ar Latvijas vēstniecības Francijā gādību tā šogad ceļo pa Francijas pilsētām, iepazīstinot ar Latvijas ainavām, to bagātību – dabas un pilsētu ainavu harmonisko līdzsvaru.

7. maija vakarā notika arī konference “Latvija dažādu ietekmju krustcelēs” (Lettonie au carrefour des influences), kurā uzstājās Latvijas vēstniece Francijā Sanita Pavļuta-Deslandes un Baltijas valstu pētnieks Nikolā Eskašs (Nicolas Escach).

Festivāla programmā paredzēti kultūras pasākumi, animācijas filmu demonstrēšana gan bērniem, gan pieaugušajiem, konference, informatīvs stends par Latviju, brīvdabas koncerti ar franču-latviešu dueta „Viņš un viņa” piedalīšanos, kā arī Rīgas saksofonu kvarteta koncerts, kurā dziedās arī Evita Zālīte un Parīzes vokālais ansamblis kopā ar džeza grupu Tasty Pudding jazzband. Monrūžas iedzīvotāji varēs baudīt Latvijas virtuves labumus mērijas laukumā esošajā kafejnīcā, kura Eiropas nedēļas laikā savā ēdienkartē piedāvās dažādus latviešu ēdienus.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Francijā
6, Villa Said, 75116 Parīze, Francija
Tālrunis: + 33 1 536 458 10
Fakss: + 33 1 536 458 19
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā