UNESCO atklāj izstādi “Aspazija/Rainis: dumpiniece/humānists. Divu latviešu dzejnieku stāsts”

20.04.2015. 18:23

20.aprīlī Parīzē, UNESCO galvenajā mītnē, tika atklāta izstāde “Aspazija / Rainis: dumpiniece / humānists. Divu latviešu dzejnieku stāsts.” Ar izstādi tiek atzīmēta abu ievērojamo rakstnieku 150 gadu jubileja, kas  saskaņā ar UNESCO Ģenerālās asamblejas 37. sesijas lēmumu ir iekļauta UNESCO svinamo dienu kalendārā 2014.–2015. gadam.

Izstādi atklāja Latvijas kultūras ministre Dace Melbārde un UNESCO ģenerāldirektores vietnieks kultūras jautājumos Alfredo Peres de Arminjans (Alfredo Pérez de Armiñán).

Minētā izstāde “Aspazija / Rainis: dumpiniece / humānists” veltīta abiem ievērojamajiem latviešu rakstniekiem, saistošā stāstā atklājot gan viņu biogrāfiskos datus, gan literāro darbu motīvus un dzejas fragmentus. Izstādē iespējams ne tikai uzzināt, kā radušies autoru pseidonīmi vai kādās pilsētās un valstīs viņi uzturējušies, bet arī aplūkot Latvijas teritorijas karti dažādos gadsimtos, izpētīt valodu izcelsmes koku. Viens no izstādes centrālajiem elementiem ir Raiņa un Aspazijas savstarpējā sarakste. Izstādē blakus Latvijas valsti raksturojošiem vēstures faktiem minēti arī tobrīd aktuālie pasaules notikumi, tādejādi radot visaptverošu priekšstatu par laiku, kurā radās abu autoru idejas.

“Aspazija / Rainis: dumpiniece / humānists” pierāda, ka Raiņa ideju drāmas un filozofiskā dzeja un Aspazijas dumpinieciski temperamentīgās, bieži vien feminisma ideju cauraustās lugas nav zaudējušas aktualitāti arī 21. gadsimtā.

Ekspozīciju organizējusi Latvijas pastāvīgā pārstāvniecība UNESCO sadarbībā ar Memoriālo muzeju apvienību un citiem partneriem Latvijā, un tā norisinās Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē kultūras programmas ietvaros. Izstādes tekstuālās daļas autors ir Pauls Bankovskis, vizuālo risinājumu veidojis mākslinieks Kaspars Perskis, projekta kuratore ir Raiņa un Aspazijas muzeja speciāliste Elvīra Bloma.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Francijā
6, Villa Said, 75116 Parīze, Francija
Tālrunis: + 33 1 536 458 10
Fakss: + 33 1 536 458 19
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā