Latvijas vēstniecība Francijā rīko konferenci par vienu no Latvijas prioritātēm ES Padomē - digitālo Eiropu

10.04.2015. 14:38

9. aprīlī Parīzē Latvijas vēstniecība Francijā sadarbībā ar Francijas Eiropas kustību un Nacionālo industrijas veicināšanas biedrību (Société d’Encouragement pour l’Industrie Nationale) rīkoja konferenci „Vai Eiropas nākotne ir digitāla?” (L’avenir de l’Europe passe-t-il par le numérique?). Latvijas vēstniece Francijā Sanita Pavļuta-Deslandes un Eiropas kustības viceprezidents Olivjē Musons (Olivier Mousson) atklāja konferenci, kurā notika diskusijas par Latvijas prezidentūras vienu no galvenajām prioritātēm - digitālā Eiropa.

Konferencē tika pārrunātas Latvijas prezidentūras prioritātes – digitālas Eiropas tēmas, piemēram, vienotā digitālā tirgus izveide, valsts sektora modernizācija un digitālās vides drošība. Latvijas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretāra vietnieks informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jautājumos A. Daugulis sniedza ieskatu par Latvijas sasniegumiem digitālajā jomā. Tāpat tika pārrunāta digitālās politikas attīstība Eiropas līmenī, Latvijas prezidentūras paveiktais un plānotais šajā pusgadā un tas, kā digitālie procesi ietekmē mūsu ikdienu, uzņēmējdarbību, rūpniecību un citas jomas.  Eiropas Komisijas Vienotā digitālā tirgus departamenta vadītājs Martins Beilijs (Martin Bailey) uzsvēra vienotā digitālā tirgus nozīmi un reizē izaicinājumu Eiropai, tai pašā laikā atzīmējot Komisijas gatavību pieņemt būtiskus pasākumus (ambitious measures), lai radītu e-biznesu veicinošus apstākļus, kas savukārt pozitīvi ietekmēs Eiropas izaugsmi un radīs jaunas darbavietas.

Pasākumā uzstājās arī Francijas Digitālās suverenitātes institūta (l’Institut de la Souveraineté numérique) ģenerāldirektors Bernārs Benamu (Bernard Benhamou). Tajā tāpat piedalījās Francijas Eiropas kustības un Nacionālās industrijas veicināšanas biedrības biedri, eksperti, analītiķi, pētnieki, žurnālisti, viedokļa veidotāji no vairākām valstīm, kā arī ES valstu vēstniecību Francijā pārstāvji.

Konferenci vadīja Eiropas Parlamenta deputāts un Francijas Eiropas kustības prezidents Žans-Marī Kavada (Jean-Marie Cavada).

Publikas interese par digitālo Eiropu bija acīmredzama, ko varēja novērot pēc jautājumu un komentāru daudzuma pēc konferences dalībnieku prezentācijām un diskusijām.

Pēc konferences biedrības telpās tika atklāta arī Ginta Gabrāna personālizstāde „Ne no kurienes” ar mākslinieka piedalīšanos. Ginta Gabrāna izstādes "Ne no kurienes" centrā ir skulptūras, kas veidotas, izkausētu plastmasu ielejot aukstā ūdenī. Šī vienkāršā fizikālā procesa rezultātā spontāni rodas sarežģītas formas. Princips ir līdzīgs tam, kā ziemas saulgriežu naktī tiek lietas laimes.

Izstāde ir Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē kultūras programmas pasākums.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Francijā
6, Villa Said, 75116 Parīze, Francija
Tālrunis: + 33 1 536 458 10
Fakss: + 33 1 536 458 19
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā