Latvijas vēstniecības Francijā rīkotā konferencē diskutē par Austrumu partnerības jautājumiem

13.03.2015. 16:16

12. martā Parīzē Latvijas vēstniecība Francijā sadarbībā ar Francijas vadošo domnīcu Francijas Starptautisko attiecību institūts (Institut français des relations internationales - IFRI) un Latvijas ārpolitikas institūtu rīkoja konferenci „Eiropas Savienības (ES) Austrumu partnerība un Eirāzijas Savienība: vīziju un interešu sadursme vai tuvināšanās?” (European Union’s Eastern Partnership and Eurasian Union: Collision or Collusion of Visions and Interests), kurā piedalījās augstas amatpersonas, speciālisti, analītiķi, pētnieki, žurnālisti, viedokļa veidotāji no vairākām valstīm, arī ES un Austrumu partnerības valstu vēstniecību Francijā pārstāvji.

Latvijas vēstniece Francijā Sanita Pavļuta-Deslandes atklāja konferenci, kurā notika apaļā galda diskusijas par divām galvenajām tēmām - Austrumu partnerība: kādas izmaiņas vajadzīgas jaunajā kontekstā (Eastern Partnership: what retuning is needed in a new context?) un Austrumu partnerība un Eirāzijas savienība: līdzāspastāvēšana vai sāncensība? (Eastern Partnership and Eurasian Union: Coexistence or Rivalry?).

Konferencē tika pārrunātas tēmas, kuras tiks diskutētas Rīgas Austrumu partnerības samitā šī gada 21. un 22. maijā, proti, ES Austrumu partnerība jaunajā politiskajā kontekstā, Ukrainas konflikts un Krievijas loma notiekošajos procesos, Eirāzijas savienības attīstība un ES iespējamā sadarbība ar to u.c.

No Latvijas puses konferencē uzstājās speciālo uzdevumu vēstnieks Austrumu partnerības jautājumos Juris Poikāns un Latvijas ārpolitikas institūta direktors Andris Sprūds. Konferencē uzstājās arī IFRI īpašais padomnieks (special advisor) Dominiks Moizi (Dominique Moisi), Eiropas ārējās darbības dienesta Krievijas direkcijas vadītājs Vincents Dežērs (Vincent Degert), Krievijas starptautisko lietu padomes (Russian International Affairs Council) ģenerāldirektors Andrejs Kortunovs, Francijas ārlietu ministrijas Eiropas direkcijas vadītājs Ēriks Furnjē (Eric Fournier), analītiķi un eksperti Niku Popesku (Nicu Popescu) un Bartošs Čihockis (Bartosz Cichocki).

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Francijā
6, Villa Said, 75116 Parīze, Francija
Tālrunis: + 33 1 536 458 10
Fakss: + 33 1 536 458 19
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā