Latvijas vēstniecībā viesojas Francijas vides, ilgtspējīgas attīstības un enerģētikas ministre

02.03.2015. 18:08

2. martā Latvijas vēstniecība Francijā rīkoja Eiropas Savienības (ES) un kandidātvalstu vēstnieku darba brokastis, kurās kā goda viešņa piedalījās Francijas vides, ilgtspējīgas attīstības un enerģētikas ministre Segolēna Rojāla (Ségolène Royal).

Uzrunājot klātesošos, Latvijas vēstniece Francijā Sanita Pavļuta-Deslandes atzīmēja enerģētikas un klimata jautājumu nozīmību Latvijas prezidentūras ES Padomē prioritāšu kontekstā. S. Rojāla informēja par gatavošanos Parīzes klimata konferencei (COP 21) šī gada beigās un norādīja Eiropas valstu atbildību, lai klimata konferences rezultāts būtu veiksmīgs. Saistībā ar to, ka Latvijas prezidentūras laikā notiek darbs pie Enerģētikas savienības izveides un šīs nedēļas beigās paredzētajām diskusijām par Enerģētikas savienības stratēģiju ES Transporta, telekomunikāciju un enerģētikas padomē un ES Vides padomē Briselē, Francijas vides, ilgtspējīgas attīstības un enerģētikas ministre izklāstīja Francijas nostāju šajos jautājumos.

Pasākumā tika pārrunātas arī citas aktuālās tēmas saistībā ar enerģētiku un klimata izmaiņām, piemēram, Francijas likumprojekts par enerģijas pāreju un zaļo izaugsmi (Projet de loi relatif à la transition énergétique pour la croissance verte), prezidenta Fransuā Olanda (François Hollande) tikko notikušās vizītes Filipīnās rezultāti, pilsoniskās sabiedrības iesaistīšana klimata jautājumu risināšanā.

Darba brokastu noslēgumā notika diskusija, un vēstnieki uzdeva ministrei dažādus jautājumus.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Francijā
6, Villa Said, 75116 Parīze, Francija
Tālrunis: + 33 1 536 458 10
Fakss: + 33 1 536 458 19
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā