Mariss Jansons saņem Francijas augstāko kultūras apbalvojumu

22.02.2015. 13:15

20. februārī slavenais latviešu diriģents Mariss Jansons ar Karalisko "Concertgebouw" orķestri pirmo reizi uzstājās jaunajā Parīzes Filharmonijas koncertzālē (Philharmonie de Paris). Koncertzāle tika atklāta janvāra vidū, tā ir arhitekta Žana Nuvela (Jean Nouvel) jaunākais arhitektūras šedevrs un neapšaubāmi viena no modernākajām koncertzālēm pasaulē.

Pēc koncerta Philharmonie de Paris prezidents Lorāns Bails (Laurent Bayle) Francijas kultūras un komunikāciju ministres vārdā maestro Jansonam pasniedza Ordeni mākslā un literatūrā augstākajā pakāpē (Commandeur). Latvijas vēstniece Francijā Sanita Pavļuta-Deslandes bija ieradusies uz koncertu un apsveica maestro ar šo augsto apbalvojumu.

Ordenis mākslā un literatūrā (Ordre des Arts et des Lettres) ir Francijas goda apbalvojums, ko 1957. gada 2. maijā iedibināja Kultūras ministrija. Ar šo ordeni tiek apbalvotas personas, kuru radošie darbi ir snieguši īpašu devumu mākslas un literatūras jomā un kas ir veicinājušas mākslas un literatūras prestižu Francijā un pasaulē.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Francijā
6, Villa Said, 75116 Parīze, Francija
Tālrunis: + 33 1 536 458 10
Fakss: + 33 1 536 458 19
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā