Franču studenti vēstniecībā izzina Latvijas prezidentūru

12.02.2015. 14:40

11. februārī  Latvijas vēstniece Francijā Sanita Pavļuta-Deslandes vēstniecībā uzņēma Eiropas studiju maģistrantūras studentus no Parīzes Sorbonas Universitātes un Politikas zinātņu institūta (Sciences Po), lai iepazīstinātu ar Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības (ES) Padomē.

Šie studenti mācību ietvaros piedalās sarunu vešanas simulācijā un izspēlē Eiropadomi, kurā galvenā tēma ir klimata pārmaiņas un gatavošanās nākamajai ANO klimata konferencei Parīzē (COP21). Latvijas vēstniecības apmeklējums studentiem bija iespēja tikties ar Latvijas vēstnieci un uzzināt par prezidentūru, tās funkcijām un norisi, kā arī iepazīt Latviju, tās lomu Eiropas Savienībā.

Pēc vēstnieces uzrunas studenti uzdeva dažādus jautājumus saistībā ar klimata tēmu, kā arī detalizētāk interesējās par Latvijas kā prezidējošās ES dalībvalsts redzējumu dažādos ES nozaru jautājumos, piemēram, enerģētikas politika un Eiropas drošība. Studentus interesēja arī Eiropas Ārējā darbības dienesta darbība.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Francijā
6, Villa Said, 75116 Parīze, Francija
Tālrunis: + 33 1 536 458 10
Fakss: + 33 1 536 458 19
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā