Latvijas vēstniece Francijā uzstājas konferencē par Latvijas prezidentūru

11.02.2015. 18:30

10. februārī  Latvijas vēstniece Francijā Sanita Pavļuta-Deslandes piedalījās Maison de l’Europe (Eiropas māja) rīkotajā konferencē Parīzē par Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē prioritātēm.

Konference notika pēc Parīzes Eiropas mājas prezidentes Katrīnas Lalumjēras (Catherine Lalumière) ierosmes. K. Lalumjēra ir Francijā pazīstama politiķe, bijusī Eiropas Padomes ģenerālsekretāre, Eiropas Parlamenta viceprezidente, kā arī Eiropas lietu ministre.

Vēstniece iepazīstināja franču valsts institūciju pārstāvjus, asociāciju un Eiropas mājas biedrus, uzņēmējus, diplomātus un žurnālistus ar Latvijas prioritātēm un plāniem, kā arī prezidentūras laikā organizētajiem nozīmīgākajiem pasākumiem, piemēram, Austrumu partnerības samitu un citām augsta līmeņa sanāksmēm. Pēc vēstnieces uzrunas klausītāji detalizētāk interesējās par Latvijas redzējumu konkrētos ES nozaru jautājumos, piemēram, Eiropas stratēģisko investīciju plāns Eiropai (Junkera plāns), cīņa pret terorismu, enerģētikas politika, kā arī par Latvijas plāniem digitālajā nozarē un plānotajiem pasākumiem veiksmīgai izkļūšanai no ekonomiskās krīzes, ņemot vērā veiksmīgo Latvijas pieredzi ekonomiskās krīzes pārvarēšanā.

Maison de l’Europe darbojas gandrīz katrā Francijas pilsētā un rīko dažādus pasākumus, lai iepazīstinātu franču publiku ar Eiropas Savienības valstīm, aktualitātēm, Eiropai svarīgām tēmām. Tos apmeklē studenti, skolēni, akadēmiskās jomas pārstāvji, juristi, žurnālisti un citi interesenti.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Francijā
6, Villa Said, 75116 Parīze, Francija
Tālrunis: + 33 1 536 458 10
Fakss: + 33 1 536 458 19
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā