Latvijas vēstniece Francijā reģionālajā vizītē Rennes pilsētā

03.02.2015. 19:02

2. februārī  Latvijas vēstniece Francijā Sanita Pavļuta-Deslandes pēc Rennes pilsētas Eiropas mājas prezidentes Žannas Fransuāzas Utēnas (Jeanne Françoise Hutin) ielūguma devās reģionālajā vizītē, lai Bretaņas galvaspilsētā iepazīstinātu ar Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē prioritātēm un prezidentūras laikā organizētajiem nozīmīgākajiem pasākumiem.

Rennes Eiropas mājā vēstniece uzstājās ar priekšlasījumu par Latvijas prezidentūru esošajā ģeopolitiskajā kontekstā, tās mērķiem un plāniem. Pasākums bija organizēts plašai publikai - žurnālistiem, Eiropas mājas biedriem, asociāciju vadītājiem un citiem interesentiem par Eiropas jautājumiem.

Vizītes laikā vēstniece tikās ar lielākā reģionālā laikraksta Ouest France redakcijas vadību un žurnālistiem, ar kuriem tika apspriesti gan Latvijas prezidentūras jautājumi, gan starptautiskā situācija pasaulē un Latvijas redzējums par Eiropas politikas aktualitātēm.  Ouest France ir Francijas vadošais reģionālais preses izdevums, kura lasītāju skaits pārsniedz centrālās preses izdevumu lasītāju skaitu.

Vēstniece tāpat nolasīja lekciju Valsts administrācijas institūtā (IPAG) Eiropas studiju maģistratūras studentiem, kuri gatavojas valsts pārvaldes konkursiem, kā arī atbildēja uz jautājumiem par Latvijas prioritātēm prezidentūras laikā un citiem ar prezidentūru un Eiropas politiku saistītiem jautājumiem.

Vēstnieci vizītē pavadīja Latvijas goda konsuls Nantē Mišels-Anrī Vandesmets (Michel-Henri Vandesmet).

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Francijā
6, Villa Said, 75116 Parīze, Francija
Tālrunis: + 33 1 536 458 10
Fakss: + 33 1 536 458 19
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā