Latvija kļūst par Eiropas Kosmosa aģentūras sadarbības valsti

30.01.2015. 18:03

30. janvārī Parīzē Eiropas Kosmosa aģentūrā (EKA) Latvijas vēstniece Francijā Sanita Pavļuta-Deslandes, Latvijas valdības vārdā, un EKA ģenerāldirektors Žans Žaks Dordens (Jean-Jacques Dordain) parakstīja EKA Eiropas Sadarbības valsts plāna (ESVP) hartu. Latvijas ieguldījums EKA šo projektu realizācijai sastādīs aptuveni 7 miljonus eiro. EKA ģenerāldirektors Ž. Ž. Dordens apsveica Latvijas valdību ar šo nozīmīgo soli. Pirmie pieci ESVP projekti ir kosmosa zinātnē, zemes novērošanā un izglītībā, daži no tiem ir ļoti daudzsološi, piemēram, Valsts Koksnes Ķīmijas institūta projekts var tikt integrēts nākotnes raķešu programmā. EKA ģenerāldirektors piedāvāja Latvijas studentiem izmantot stažēšanās iespējas EKA pētniecības centros.

Latvijas vēstniece Francijā uzsvēra, ka valsts kosmosa nozarei un ar to saistītajiem uzņēmumiem, zinātniskajiem institūtiem un universitātēm ir dota iespēju un izaicinājums pierādīt, ka Latvijas valdības ieguldītais finansējums valsts tautsaimniecības un zinātnes attīstībai tiks izlietots visefektīvākajā veidā. Vēstniece norādīja, ka Latvija ir spērusi soli tuvāk EKA dalībvalsts statusam, tādēļ pieci gadi, kuros Latvija būs EKA Sadarbības valsts statusā ir jāizmanto, kā platforma, lai pēc iespējas pilnvērtīgāk sagatavotos EKA dalībvalsts statusam un pietuvotos līdzvērtīgai konkurencei ar pārējām EKA dalībvalstīm.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Francijā
6, Villa Said, 75116 Parīze, Francija
Tālrunis: + 33 1 536 458 10
Fakss: + 33 1 536 458 19
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā