Latvijas vēstniece Francijā iepazīstina ar Latvijas prezidentūras prioritātēm

20.01.2015. 14:38

19. janvārī Latvijas vēstniece Francijā Sanita Pavļuta-Deslandes piedalījās Eiropas nevalstiskās organizācijas - domnīcas EuropaNova rīkotajā seminārā par Latvijas prezidentūru ES Padomē. Vēstniece Francijas institūciju pārstāvjus, deputātus, diplomātus, žurnālistus un ekspertus iepazīstināja ar Latvijas prezidentūras prioritātēm. Pasākums ievadīja EuropaNova organizēto pasākumu virkni ar mērķi reizi mēnesī sadarbībā ar Latvijas vēstniecību Francijā rīkot seminārus-darba grupas, lai iepazīstinātu ar Latvijas kā ES prezidējošās valsts svarīgākajām iniciatīvām un tā veicinātu labāku sabiedrības izpratni par šodien Eiropā notiekošajiem procesiem, kā arī par Latvijas vietu, lomu un pozīcijām.   

EuropaNova 2002. gadā izveidoja vairāki jaunie eiropiešu aktīvisti, lai aizstāvētu Eiropas pilsoņu intereses, pētītu Eiropas attīstības dinamiku un piedāvātu risinājumus plašam Eiropas jautājumu lokam, organizējot dažādus Eiropas mēroga pasākumus ar ekspertu, jauno līderu u. c. līdzdalību.    

20. janvārī Eiropas kustība Francijā rīkoja tradicionālās brokastis Senātā ar ES Padomes prezidējošās valsts vēstnieku. Latvijas vēstniece S. Pavļuta-Deslandes bija uzaicināta iepazīstināt Francijas valsts institūciju, uzņēmumu, pilsoniskās sabiedrības un Parīzē akreditēto vēstniecību pārstāvjus ar Latvijas prezidentūras programmu, mērķiem un prioritātēm. Pēc uzrunas vēstniece atbildēja uz detalizētākiem jautājumiem par Žana Kloda Junkera plānu, digitālo dienaskārtību, enerģētiku, Eiropas ārpolitiku, tai skaitā par Ukrainas krīzi.

 

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Francijā
6, Villa Said, 75116 Parīze, Francija
Tālrunis: + 33 1 536 458 10
Fakss: + 33 1 536 458 19
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā