Latviešu kultūras pasākumi Francijā

02.09.2005. 17:05

Š.g. 26.maijā pēc Latvijas Goda konsula Alēna Menila (Alain Mesnil) iniciatīvas Lilles pilsētas citadelē - Francijas bruņoto spēku apmācību centrā tika atklāta Latvijas Okupācijas muzeja ceļojošā izstāde "Latvija atgriežas Eiropā". Izstāde ir skatāma līdz 31.maijam.

Izstādes atklāšanā ar uzrunām piedalījās Latvijas vēstnieks Francijā Rolands Lappuķe, vēstures profesors Paulis Lazda, franču pulkvedis Marks Pateirna (Marc Pateirna) un Lilles pilsētas mērijas pārstāvji. Atklāšanas pasākumu kuplināja dziesmas Parīzes latviešu vokālās grupas "Dūkas" izpildījumā. Tai pašā dienā profesors P.Lazda arī uzstājās ar priekšlasījumu par Latvijas vēsturi.

Š.g. 27.maijā Latvijas vēstniecībā Francijā notika beļģu mākslinieces Rozas–Marijas Fransuā (Rose – Marie François) latviešu dzejas izrāde franču valodā "Pļavās kailām kājām" (Pieds nus dans l'herbe).

Vienlaicīgi tika prezentēta Beļģijā 2002.gada nogalē iznākusī tāda paša nosaukuma latviešu dzejas izlase ar atdzejojumiem franču valodā, kuru sastādījusi un atdzejojusi R.M.Fransuā. Grāmata Francijā ir atrodama Valonijas-Briseles grāmatnīcā Parīzē (46, rue Quincampoix, 75004 Paris).

Kontaktiem:

LR vēstniecība Francijā: + 33 1 536 458 10 

Fakss: + 33 1 536 458 19

E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Mājas lapa: http://www.am.gov.lv/lv/paris/