Pases/eID noformēšana

25.01.2021. 18:28

Lai noformētu pasi un personas apliecību, personīgi ir jāierodas vēstniecībā, iepriekš vienojoties par tikšanās dienu un laiku.

Konsulārās nodaļas adrese: 350 Sparks Street, Suite 1200, Ottawa, Ontario, K1R 7S8, tālrunis 613 238 6868, e-pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

Pirms pieteikt apmeklējumu lūdzam pārliecināties, ka esat informējuši Latvijas iestādes par savu dzīvesvietu Kanādā.

* * * * *

Saskaņā ar Personu apliecinošu dokumentu likumu, personām, kuras sasniegušas 15 gadu vecumu, saņemot pasi, ir pienākums saņemt arī personas apliecību (eID karti).

Kādas ir personas apliecības funkcijas?

Ar personas apliecību Jūs varat apliecināt savu identitāti klātienē, uzrādot dokumentu personai, kam jāpārliecinās par Jūsu identitāti, tiesisko statusu, vecumu u.tml. Latvijas teritorijā personas apliecība var pilnībā aizstāt pasi (izņemot attiecībā uz vēlēšanu tiesību izmantošanu, līdz elektroniskas vēlētāju reģistrācijas sistēmas ieviešanai).

Latvijas pilsoņa personas apliecība ir izmantojama kā ceļošanas dokuments Eiropas Savienības, Eiropas Ekonomiskās zonas valstu un Šveices Konfederācijas teritorijā. Ja, atrodoties ārvalstīs, Jums ir zudusi pase, bet ir saglabājusies personas apliecība, atgriešanās apliecība, lai atgrieztos Latvijā, nav jāpieprasa.

Ar personas apliecību, kurā iekļauts un aktivizēts autentifikācijas sertifikāts, Jūs varat apliecināt savu identitāti attālināti – elektroniskā vidē. Tas ir iespējams, ja pakalpojuma sniedzējs nodrošina iespēju autentificēties ar eID.

Ar personas apliecību, kurā iekļauts un aktivizēts kvalificēts elektroniskā paraksta sertifikāts, Jūs varat elektroniskiem dokumentiem pievienot savu elektronisko parakstu, kas ir ekvivalents tradicionālajam ar roku parakstītam dokumentam.

Lai saņemtu pasi pirmo reizi vai atkārtoti, ja iepriekšējai pasei beidzies derīguma termiņš vai pase nav derīga ceļošanai, jāiesniedz šādi dokumenti:

  • apmaināmā pase;
  • pirmreizējas personas apliecinoša dokumenta izdošanas gadījumā – dzimšanas apliecība, lēmums par personas koda piešķiršanu;
  • dokumenta kopija, kas apliecina personas tiesisko statusu Kanādā (kopija no Kanādas vai citas pases lapas ar fotogrāfiju, vīza, uzturēšanās atļauja (Record of Landing) vai identitātes karte)
  • samaksa par pasi.

Maksājuma veids – kredītkarte.

Ja vēlaties, lai jauno pasi Jums nosūta pa pastu, Jums ir iespēja:

- veikt samaksu 25.00 CAD par pasta izdevumiem par pases nosūtīšanu ar reģistrētu sūtījumu uz Jūsu norādīto adresi Kanādā (ja tiek noformēta personas apliecība, divas aploksnes vai divas samaksas ir nepieciešamas);

- iesniegt apmaksātu reģistrēta pasta (xpresspost vai kurjerpasta) aploksni.

* * * * *

Pases un personas apliecības noformēšanas procesa laiks

Iesniegtie dokumenti no vēstniecības tiek sūtīti uz Latviju pases un personas apliecības izgatavošanai. Dokumentu izgatavošanas laiks ir 4-6 nedēļas.

Vēršam uzmanību!

Persona, kura sasniegusi 15 gadu vecumu, dokumentus iesniedz personīgi.

Ja persona nav sasniegusi 15 gadu vecumu, dokumentus pases saņemšanai iesniedz viens no vecākiem - Latvijas pilsonis. Arī bērnam pieteikuma noformēšanas brīdī jābūt vēstniecībā, lai konsulārā amatpersona pārliecinātos par viņa identitāti.

Ja pases saņemšana saistīta ar labojumiem iepriekšējās pases ierakstos (mainījies uzvārds laulību rezultātā, vārds vai uzvārds mainījies cita iemesla rezultātā), persona papildus iesniedz dokumentus, kas apliecina minētās izmaiņas. Pases saņemšanai iesniedzami dokumenti, kuriem ir juridisks spēks Latvijas Republikā. Kanādā izdotiem dokumentiem jābūt legalizētiem.

Ja personas apliecinošs dokuments ir nozagts, jāiesniedz policijas izziņa, kāds cits identitāti apliecinošs dokuments (vadītāja apliecība, Kanādas ID).

Ja pase un/vai personas apliecība tiek noformēta mobilās pasu stacijas izbraukuma laikā, pakalpojumam ir papildus maksa.