Latvijas vēstniecība Eiropas Savienības 8. īsfilmu festivālā Kanādā piedalās ar animācijas filmu “Grieķijas dārgumi”

14.05.2021. 23:42

No 27. līdz 29. maijam tiešsaistē (online) Kanādā ikvienam būs iespēja noskatīties Latvijas animācijas  filmu “Grieķijas dārgumi”. Ar Latvijas vēstniecības gādību, filma iekļauta 8. Eiropas Savienības Īsfilmu festivāla Kanādā programmā.

Turpinot sekot līdzi iemīļotās Avārijas brigādes piedzīvojumiem, skatītāji tiek aicināti doties ceļojumā uz Halkidiki, Grieķijā. Kāds pensionējies kungs, laivā makšķerēdams, izvelk no ūdens amforu, taču daļa tās nolūzt un iekrīt atpakaļ jūrā.  Palīgā viņš izsauc “Avārijas brigādi”, kas no Latvijas ierodas ar savu kuģīti un dodas pazudušās mantas meklējumos Vidusjūras ūdeņos. Jūras dzelme slēpj daudzu antīku vērtību, ierodas krasta apsardze, un piedzīvojums turpinās.

Filmu studijā “Animācijas brigāde” 2020. gadā tapušās 11 minūšu garās filmas režisors ir Jānis Cimmermanis, mūzikas autors -  komponists Mārtiņš Brauns. Filma ir piemērota visu paaudžu skatītājiem.

Eiropas Savienības Īsfilmu festivāls notiek ciešā ES dalībvalstu vēstniecību un ES delegācijas Kanādā sadarbībā ar Kanādas Filmu institūtu. Festivālā šogad piedalās 21 īsfilma, to vidū dokumentālās, drāmas un animācijas darbi. Filmas ir izkārtotas 3 apakšprogrammās – “Mājas” (Home), “Pārveidošanās” (Transformation) un “Atklājums” (Discovery). Latvijas filma “Grieķijas dārgumi” ir iekļauta programmā “Atklājums”.

Filmas tiek izrādītas bez maksas un būs pieejamas visā Kanādā. Lai filmas skatītos, ir jāreģistrējas Kanādas Filmu institūta (Canadian Film Institute) mājas lapā: www.cfi-icf.ca.

Latvijas filmas “Grieķijas dārgumi” dalību festivālā atbalsta vēstniecības sadarbības partneri - filmu studija “Animācijas brigāde” un Nacionālais kino centrs.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Kanādā
Adrese: 350 Sparks Street, Suite 1200,
Otava, Ontārio, K1R 7S8, Kanāda
Tālr.: +1 613 238 6014
Fakss: +1 613 238 7044
E-pasts:Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr   icon-facebook   icon-flickr

baneris final vestniecibamPierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā