Latvijas vēstnieks Kārlis Eihenbaums tiekas ar NATO kaujas grupas komandieri

01.12.2020. 21:52

1. decembrī Latvijas vēstniecībā Otavā vēstnieks Kārlis Eihenbaums un aizsardzības atašejs pulkvedis Agris Ozoliņš tikās ar NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas Latvijā (NATO Enhanced Forward Presence Battle Group Latvia) nākamo komandieri pulkvežleitnantu Enno Kerkofu (Lieutenant-Colonel Enno Kerckhoff) un kaujas grupas virsseržantu augstāko virsseržantu Stefanu Larošu (Chief Warrant Officer Stephane Larouche).

Vēstnieks ar nākamo NATO kaujas grupas komandieri pārrunāja vienības sagatavošanās procesu un pateicās par sekmīgo Kanādas militāro klātbūtni Latvijā, atzīmējot, ka Latvija un tās tauta augstu novērtē šo nozīmīgo solidaritātes misiju, kas ir skaidrs apliecinājums, - viens par visiem un visi par vienu.

Vēstnieks apstiprināja, ka līdzīgi, kā ar citām kanādiešu vienībām, viņš ar prieku uzrunās karavīrus pirms došanās uz Latviju janvārī, novēlot veiksmīgu un drošu dienestu.

Pulkvežleitnants Kerkofs pateicās par Latvijas vēstniecības Kanādā sniegto atbalstu sagatavošanās periodā un lielisko iespēju viņa vadītās vienības karavīriem iepazīties ar izstādi “Latvijas traģēdija 1941", kas no 16. līdz 20. novembrim bija izstādīta Kanādas Bruņoto spēku bāzē Petavavā. Izstāde lieliski papildinājusi zināšanas un izpratni gan par Latviju, gan par latviešiem, tā palīdz sagatavoties kopīgajai 10 valstu sabiedroto misijai Latvijā un reģionā.

Kanāda vada NATO Paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu Latvijā kopš vienības izveides 2017. gada jūnijā, ir lielākā šīs vienības spēku nodrošinātāja, un jau astoto reizi nosūtīs karavīrus šajā NATO misijā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Kanādā
Adrese: 350 Sparks Street, Suite 1200,
Otava, Ontārio, K1R 7S8, Kanāda
Tālr.: +1 613 238 6014
Fakss: +1 613 238 7044
E-pasts:Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr   icon-facebook   icon-flickr

baneris final vestniecibamPierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā