Vēstnieks Kārlis Eihenbaums tiekas ar Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) ģenerālsekretāra amata kandidātu Bilu Morno

16.09.2020. 22:14

16. septembrī Latvijas vēstnieks Kanādā Kārlis Eihenbaums tikās ar Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas ģenerālsekretāra amata Kanādas kandidātu Bilu Morno (Bill Morneau).

Bils Morno apmeklēja Latvijas vēstniecību, lai informētu par savām prioritātēm un plāniem, kā potenciālajam nozīmīgās ekonomiskās organizācijas vadītājam, kā pārvarēt globālās pandēmijas radītās sekas, saglabājot un stiprinot labklājību. Bils Morno uzsvēra, ka viņa pieredze kā finanšu ministram, kas vadījis valsts finanses tieši globālās pandēmijas laikā ir zināšanas, kas būtu izmantojamas OECD darbā.

Latvijas vēstnieks informēja par Latvijas prioritātēm nozīmīgajā organizācijā un izteica pārliecību, ka visi ģenerālsekretāra amata kandidāti tiks rūpīgi izvērtēti. Latvija augstu vērtē savu dalību organizācijā un vēlas redzēt kompetentu, ar līdera īpašībām apveltītu vadītāju, kas uzmanīgi ieklausītos dalībvalstu viedokļos, kā arī attīstīs organizāciju un tās darbu tālāk gan atbilstoši mūsdienu prasībām, gan izaicinājumu pilnajai situācijai, kas turpinās.

Vēstnieks informēja par Latvijas un Kanādas lieliskajām attiecībām un to padziļināšanos, izsakot pateicību par Kanādas vadošo lomu NATO paplašinātajā kaujas grupā Latvijā. Vēstnieks pateicās Bilam Morno, kā bijušajam Kabineta ministram par atbalstu un izpratni, ko Kanādas valdība ir izrādījusi, kā arī ir apstiprinājusi darbos sarežģītajā ģeopolitiskajā situācijā, uzsverot, ka Latvijas drošība ir arī Kanādas drošība. Bils Morno arī interesējās par latviešu kopienu Kanādā un tās izcelšanos, kopā konstatējot, ka ieceļotāji no Eiropas dažādiem reģioniem, kas bieži bija bēgļi no ārvalstu apspiedējiem un no nedemokrātiskiem režīmiem, ir daudz darījuši Kanādas izaugsmei un labklājībai. Brīvība un demokrātiskie ideāli ir augstu vērtējami un rūpīgi sargājami. Vēstniecības viesiem tika piedāvāti informatīvie materiāli par Latviju un latviešiem, novēlot veiksmīgas tikšanās Rīgā un citur.

Bils Morno ir bijušais Kanādas finanšu ministrs (2015.-2020.) un veiksmīgs uzņēmējs.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Kanādā
Adrese: 350 Sparks Street, Suite 1200,
Otava, Ontārio, K1R 7S8, Kanāda
Tālr.: +1 613 238 6014
Fakss: +1 613 238 7044
E-pasts:Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr   icon-facebook   icon-flickr

baneris final vestniecibamPierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā