Latvijas valstiskuma simtgadei veltītas filmas "1906" izrāde Otavā

24.02.2020. 19:14
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

23. februārī Latvijas Republikas vēstniecība Kanādā organizēja Latvijas valsts simtgadei veltītas filmas "1906" izrādi 10. gadadienas Baltijas un Ziemeļvalstu Kinofestivālā "Gaišās naktis".
Vēstnieks Kārlis Eihenbaums pirms filmas izrādes Otavas Mākslas galerijā iepazīstināja ar vēsturisko fonu, ar 1905. gada revolūcijas notikumiem Latvijā. Filmas režisors ir Gatis Šmits un tā ir balstīta uz patiesiem vēsturiskiem notikumiem. Filmas tēma sasaucas arī ar latviešu kopienu Kanādā, jo tieši 1905. gada revolūcijas sakāve un vardarbīgā apspiešana, veicināja latviešu izceļošanu uz Rietumeiropu, ASV un Kanādu, rodot patvērumu Vinipegā un tās apkārtnē, kur Manitobas provincē vēl ir saglabājušās daudzas liecības par latviešiem - pilsētu, ielu, sabiedrisko celtņu, kapsētu nosaukumi, kā arī informācija muzeju ekspozīcijās. 
Festivālu, kas sākotnēji bijusi Latvijas iniciatīva, jau 10 gadus kopā organizē Kanādas Filmu institūts, Baltijas un Ziemeļvalstu vēstniecības Otavā.

Filmas izrāde ir viena no Latvijas valsts simtgades Latvijas Ārlietu ministrijas koordinētās Publiskās diplomātijas programmas norisēm.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Kanādā
Adrese: 350 Sparks Street, Suite 1200,
Otava, Ontārio, K1R 7S8, Kanāda
Tālr.: +1 613 238 6014
Fakss: +1 613 238 7044
E-pasts:Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr   icon-facebook   icon-flickr

baneris final vestniecibamPierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā