Latvijas un Kanādas nacionālo mākslas muzeju direktori tiekas Otavā

15.02.2020. 00:18

14. februārī Latvijas vēstniecības rosināti Otavā tikās Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore Māra Lāce, Mākslas muzeja "Rīgas birža" vadītāja Daiga Upeniece un Kanādas Nacionālās galerijas direktore Saša (Aleksandra) Suda, klātesot Latvijas vēstniekam Kārlim Eihenbaumam, lai pārrunātu iespējamo sadarbību un mākslas izstāžu apmaiņu.

Latvijas vēstniecība organizēja tikšanos, lai izzinātu iespēju, kā varētu veicināt iepazīstināt Kanādas sabiedrību gan ar bagāto Latvijas kultūras mantojumu, gan ar sasniegumiem mūsdienās. Pēdējos gados ir būtiski padziļinājušās Latvijas un Kanādas attiecības, kā arī pieaugusi sabiedrības interese par šo tālo zemi. Latvijas vadošie muzeji ir ieinteresēti uzņemt kanādiešu izstādi, kā arī izzināt iespējas to eksponēt plašāk Baltijā.

Latvijas vēstnieks Eihenbaums izteica gandarījumu par līdzšinējo lielisko sadarbību, par viesmīlību 31. janvārī uzņemot Otavā rezidējošos vēstniecību vadītāju dzīvesbiedrus un pašus vadītājus, ko mēs rosinājām, kā arī par tagad precizēto aprakstu par Latvijā dzimušo amerikāņu mākslinieku Marku Rotko, kas pievienots viņa darbam Nacionālajā galerijā, izsakot drošu pārliecību, ka arī šī jaunā, mudinātā sadarbība starp abu valstu vadošajiem mākslas muzejiem būs savstarpēji bagātinoši produktīva.

Latvijas muzeju pārstāves iepazinās ar plašo Kanādas Nacionālās galerijas krājumu, īpaši interesējoties par pamatiedzīvotāju un "Septiņu grupas" radītajiem mākslas darbiem.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Kanādā
Adrese: 350 Sparks Street, Suite 1200,
Otava, Ontārio, K1R 7S8, Kanāda
Tālr.: +1 613 238 6014
Fakss: +1 613 238 7044
E-pasts:Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr   icon-facebook   icon-flickr

baneris final vestniecibamPierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā