Latvijas vēstnieks Kārlis Eihenbaums nodod grāmatu par latviešu izcelsmes Kanādas māksliniekiem Valsts prezidentei (1999-2007) Vairai Vīķei-Freibergai

23.08.2019. 18:16

23. augustā Rīgā Latvijas vēstnieks Kanādā Kārlis Eihenbaums un vēstnieka dzīvesbiedre Ināra Eihenbauma tikās ar Latvijas Republikas Valsts prezidenti (1999-2007) Vairu Vīķi-Freibergu.

Vēstnieks K. Eihenbaums, izpildot Kanādas latviešu lūgumu, Vairai Vīķei-Freibergai nodeva jauniznākušo enciklopēdisko grāmatu par latviešu māksliniekiem Kanādā - "Latvian-Canadian Artists and Artisans", pateicoties par viņas ieguldījumu un atbalstu šim nozīmīgajam projektam. Grāmata ir veltījums Latvijas valstiskuma simtgadei. Latvijas vēstnieks, pasniedzot grāmatu, īpaši uzteica un pateicās grāmatas izdošanas organizatoriem - Uldim Rihardam Lotem, Karinai Mieriņai un visiem citiem atbalstītājiem. Grāmatai priekšvārdu ir sagatavojusi arī Vaira Vīķe-Freiberga, kas lielu savas dzīves daļu ir dzīvojusi un strādājusi Kanādā.

Tikšanās notika simboliski svarīgā dienā - 23. augustā, kad atceramies Baltijas ceļa 30. un bēdīgi slavenā Rībentropa-Molotova noziedzīgā pakta 80. gadadienu.

Vēstnieks K. Eihenbaums informēja V. Vīķi-Freibergu par Latvijas un Kanādas attiecībām, raksturojot tās kā īpaši draudzīgas un intensīvas, sakot paldies Kanādai par tās lielo ieguldījumu NATO kaujas grupas vadīšanā Latvijā.


Skaistā, ilustratīvi un saturiski bagātā grāmata "Latvian-Canadian Artists and Artisans" ir nonākusi arī Latvijas Republikas Valsts prezidenta Egila Levita bibliotēkā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Kanādā
Adrese: 350 Sparks Street, Suite 1200,
Otava, Ontārio, K1R 7S8, Kanāda
Tālr.: +1 613 238 6014
Fakss: +1 613 238 7044
E-pasts:Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr   icon-facebook   icon-flickr

baneris final vestniecibamPierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā