Vēstnieks Kārlis Eihenbaums Manitobā

31.07.2019. 20:37

26.-28. jūlijā Latvijas vēstnieks Kārlis Eihenbaums darba braucienā apmeklēja Manitobu, kur kopā ar Kanbādas latvieti un pētnieku Viesturu Zariņu apmeklēja latviešu kopienu provincē.

26. jūlijā Vinipegā un 27. jūlijā Lakdubonijā (Lac du Bonnet) notika oficiālā Viestura Zariņa grāmatas par pirmajiem latviešiem Kanādā atvēršanas svētki. Grāmata "Latvian Pioneers, Socialists and Refugees in Manitoba: An Illustrated Journey Through the History of Latvians in Manitoba (1895-2018) ir informatīvi bagāts pētījums par pirmajiem latviešiem Kanādā, par latviešu kopienas veidošanos un pašreizējo stāvokli. Viestura Zariņa vēsturiskais apcerējums ir nozīmīgs solis Latvijas un latviešu vēstures kopējās vēstures dziļākā izpratnē.

Latvijas vēstnieks Kārlis Eihenbaums uzrunājot un tiekoties ar tautiešiem, aicināja lepoties ar savu izcelsmes zemi, kā arī aktīvāk domāt par pašorganizēšanos Vinipegā un Manitobas provincē kopumā, meklējot kopējos saskarsmes punktus. Vēstnieks Eihenbaums pateicās par entuziasmu un atbalstu, kas bija nozīmīgs tieši Latvijas Republikas 100. gadadienas gadā, kad varējām realizēt simboliski svarīgas ieceres, kā Simtgades liepa, piemiņas plāksne un Latvijas karogs pie Vinipegas pilsētas rātsnama. Vēstnieks aicināja būt aktīviem arī turpmāk un uzturēt latvietību un atbalstu Latvijai.

29. jūlijā Latvijas vēstnieks Kārlis Eihenbaums turpinot iepazīties ar Manitobas provinci tikās ar Vinipegas pilsētas mēru Brajenu Bovmanu (His Worship Brian Bowman, Mayor of Winnipeg), izaugsmes, uzņēmējdarbības un tirdzniecības ministru Bleinu Pedersenu (Honourable Blaine Pedersen, Minister of Growth, Enterprise and Trade), izglītības un apmācības ministru Kelvinu Gercenu (Honourable Kelvin Goertzen, Minister of Education and Training), militāro lietu speciālo sūtni Džonu Rejesu (Jon Reyes, MS (Ret'd), SSM (NATO) Special Envoy for Military Affairs) un Vinipegas Pasaules tirdzniecības centra stratēģisko direktoru Ēriku Kurselu (Eric Courcelles, Director of Strategy, World Trade Centre, Winnipeg). Vēstnieks Eihenbaums pārrunāja iespējas paplašināt kontaktus un padziļināt sadarbību, domājot arī par Latvijas goda konsula nozīmēšanas nepieciešamību Manitobas provincē.

30. jūlijā vēstnieka apmeklēja ievērojamo Kanādas Cilvēktiesību muzeju, kā arī Vinipegas Mākslas galeriju ar vienu no plašākajām inuītu mākslas kolekcijām un Manitobas muzeju, kas ilustratīvi skaidri iepazīstina ar provinces nozīmīgo vietu Kanādas vēsturē.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Kanādā
Adrese: 350 Sparks Street, Suite 1200,
Otava, Ontārio, K1R 7S8, Kanāda
Tālr.: +1 613 238 6014
Fakss: +1 613 238 7044
E-pasts:Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr   icon-facebook   icon-flickr

baneris final vestniecibamPierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā