Latvijas Republikas simtgadei veltīts koncerts Monreālā

16.04.2018. 23:24
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

14. aprīlī prestižajā Place des Arts, Théâtre Maisonneuve, Montréal festivāla “Ziemeļu pavasaris” ietvaros notika unikāls muzikālais pārdzīvojums ar Latvijas Radio kora piedalīšanos – kora opera “NeoArctic”.

Festivāla "Ziemeļu pavasaris" (Printemps nordique) ietvaros, ko Ziemeļvalstis - Dānija, Somija, Islande, Norvēģija un Zviedrija -  ar Kanādu pirmo reizi rīko Monreālā, piedalījās arī Latvija - Latvijas Radio koris, kas ir daļa no Dānijā tapušās mūsdienīgas performances par vidi, par ekoloģiju un cilvēkiem. “NeoArctic” ir rosinoša, poētiska un saviļņojoša muzikāla mūsdienīga performance par antropocēnu – jaunu ģeoloģisko laikmetu, kam raksturīga iepriekš nepieredzēta cilvēka ietekme uz Zemes ekosistēmām. Cilvēki ir kļuvuši par „dabas spēku”, kas izraisa straujas, iepriekš nemaz neparedzētas izmaiņas uz to apdzīvotās Zemes.

Divpadsmit izcili Latvijas Radio kora dziedātāji izdzied, izčukst, izkliedz un izrunā vārdus, veidojot ritmiskas, atkārtojošas, dunošas ainavas. Ritmiska mūzika saplūst ar eksperimentālu elektronisko mūziku.

Muzikālā performance "NeoArctic" ir viena no Latvijas valsts simtgades Latvijas Ārlietu ministrijas koordinētās Publiskās diplomātijas programmas norisēm.

Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Kanādā
Adrese: 350 Sparks Street, Suite 1200,
Otava, Ontārio, K1R 7S8, Kanāda
Tālr.: +1 613 238 6014
Fakss: +1 613 238 7044
E-pasts:Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr   icon-facebook   icon-flickr

baneris final vestniecibamPierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā