Latvijas Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis Otavā (11.-14.02.2018.)

14.02.2018. 22:54

Latvijas Saeimas deputāts Ainars Latkovskis 13. februārī Otavā Kanādas parlamenta Pārstāvju palātas Nacionālās aizsardzības komitejā uzstājās kā liecinieks par Kanādas līdzdalību NATO, it īpaši par Kanādas lomu kā ietvarnācijai NATO kaujas grupā Latvijā. Kanādas Nacionālā drošības komiteja izpētes braucienā ieradās Latvijā 2017. gada septembrī un pašlaik gatavo izvērstu ziņojumu "Canada's Involvement in NATO", kas tiks pabeigts šogad. Plašāka diskusija par drošību Eiropā un aktualitātēm pasaulē, piedaloties Ainaram Latkovskim, vēstniekam Kārlim Eihenbaumam un aizsardzības atašejam pulkvežleitnantam Agrim Ozoliņam ar Kanādas parlamentāriešiem un ekspertiem notika 12. februārī. Kanādas likumdevēji izteica nedalītu visu politisko partiju (liberāļu, konservatīvo un jauno demokrātu) atbalstu NATO misijai Latvijā, norādot, ka pašreizējos apstākļos tā ir jāturpina un jāattīsta tālāk. A. Latkovskis iepazinās arī ar Kanādas parlamentu un vairākiem Kanādas politiķiem, t. sk. Apakšpalātas spīkeru Džefu Rīganu (Geoff Regan). Ainars Latkovskis 12. februārī apaļā galda diskusijā tikās arī ar Nacionālās Aizsardzības ministrijas parlamentāro sekretāru Žanu Rio (Jean R. Rioux), Aizsardzības ministrijas un Nacionālo bruņoto spēku ekspertiem, kā arī ar Globālo lietu (Ārlietu) ministrijas drošības un starptautisko organizāciju speciālistiem. Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājam bija arī plašāka intervija "CBC Radio" ar pazīstamo žurnālistu Mureju Bruvsteru (Murray Brewster), kā arī viņš kopā ar vēstnieku Kārli Eihenbaumu godināja Lietuvas valstiskuma atjaunošanas 100. gadadienu, piedaloties Lietuvas vēstniecības rīkotā svinīgā pasākumā Otavā. A. Latkovskis apmeklēja arī Kanādas Kara muzeju un nezināmā karavīra memoriālu.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Kanādā
Adrese: 350 Sparks Street, Suite 1200,
Otava, Ontārio, K1R 7S8, Kanāda
Tālr.: +1 613 238 6014
Fakss: +1 613 238 7044
E-pasts:Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr   icon-facebook   icon-flickr

baneris final vestniecibamPierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā