Latvijas aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis darba vizītē Kanādā (30.01-03.02)

05.02.2018. 18:39

Ministrs Bergmanis tikās ar Kanādas aizsardzības ministru Hardžitu Sadžānu (Harjit Sajjan), veterānu lietu ministru Šeimusu O’Rīganu (Seamus O’Regan), kā arī ar Kanādas Parlamenta Nacionālās aizsardzības komitejas priekšsēdētāju Stīvenu Fūru (Stephen Fuhr CD), lai pārrunātu valstu līdzšinējo un turpmāko militāro sadarbību, NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā aktualitātes, reģionālās drošības situāciju, kā arī ar jūlijā gaidāmo NATO samitu saistītus jautājumus. Ministrs Bergmanis iepazīstināja ar Latvijas aizsardzības nozares prioritātēm, Latvijas ieguldījumu militārās infrastruktūras attīstībā un uzņemošās valsts atbalsta spēju stiprināšanā. Ministrs apmeklēja Latvijas vēstniecību Otavā un pateicās par abu valstu draudzīgo attiecību attīstīšanu, kopā radot drošāku pasauli.

Ministrs Bergmanis apmeklēja arī Bruņoto spēku bāzi Petavavā, Ontārio, kur tikās ar Kanādas 4. divīzijas komandieriem un karavīriem, apskatīja bruņutehniku un ekipējumu, kā arī iepazinās ar bāzes infrastruktūru.

Toronto ministrs viesojās Kanādas Karaliskajā militārajā institūtā un Kanādas Bruņoto spēku koledžā, tikās ar politiķiem un drošības ekspertiem.

Aizsardzības ministrs Otavā un Toronto tikās arī ar Latvijas kopienas pārstāvjiem, kurus iepazīstināja ar valsts un starptautiskajām aktualitātēm, kā arī informēja par abu valstu ciešo, pieaugošo sadarbību. Ministrs aicināja Latvijas simtgades gadā būt aktīviem, svinēt to ar lepnumu un piedalīties Saeimas vēlēšanās.

Ministrs sniedza intervijas Kanādas medijiem.

Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Kanādā
Adrese: 350 Sparks Street, Suite 1200,
Otava, Ontārio, K1R 7S8, Kanāda
Tālr.: +1 613 238 6014
Fakss: +1 613 238 7044
E-pasts:Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr   icon-facebook   icon-flickr

baneris final vestniecibamPierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā