Nacionālās drošības padomes sekretāra un Valsts prezidenta nacionālās drošības padomnieka ģenerāļa Jāņa Kažociņa vizīte Otavā

08.11.2017. 18:35
Nacionālās drošības padomes sekretāra un Valsts prezidenta nacionālās drošības padomnieka ģenerāļa Jāņa Kažociņa vizīte Otavā

No 5. līdz 7. novembrim Otavā darba vizītē uzturējās Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa nacionālās drošības padomnieks un Nacionālās drošības padomes sekretārs Jānis Kažociņš.

Vizītes laikā ģenerālis J. Kažociņš apmeklēja Latvijas vēstniecību Otavā, tikās ar Kanādas premjerministra Dž. Trudo padomniekiem, Valsts kancelejas analītiķiem.

J. Kažociņš sniedza interviju CBC News žurnālistam Murejam Brūsteram (Murray Brewster), piedalījās Makdonalda-Lorjē institūta (Macdonald-Laurier Institute), kā arī Aizsardzības asociācijas konferences institūta (Conference of Defence Associations Institute) organizētajās diskusijās ar Kanādas sabiedriskā viedokļa veidotājiem un līderiem.

J. Kažociņs bija pamatrunātājs Piektajā ikgadējā Kanādas Izlūkošanas konferencē (Canadian Intelligence Conference / CANIC 2017) par drošību Baltijas reģionā no Latvijas redzesviedokļa. Tika uzsvērta Kanādas karavīru vēsturiski augstā reputācija un Latvijā dislocēto karavīru izcilā sagatavotība. J. Kažociņš sniedza analītisku skatījumu uz pašreizējiem drošības izaicinājumiem Baltijas reģionā, esošo situāciju pēc Krievijas un Baltkrievijas kopīgajām militārajām mācībām “Zapad”. J. Kažociņš uzsvēra, ka NATO realizētā atturēšanas politika ir pilnīgi samērīga un nevienu neapdraud, kā arī, ka tā labi darbojas. Vienlaicīgi, nepieciešams iestāties par tālāku demokrātisko valstu, arī Eiropas Savienības, saliedētību. Atbildot uz jautājumiem, Kažociņa kungs norādīja, ka Latvijā svarīgākais ir panākt saliedētību starp dažādām etniskām un sociālajām grupām, kas nodrošinātu Latvijas valsts un tautas nākotni.

Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Kanādā
Adrese: 350 Sparks Street, Suite 1200,
Otava, Ontārio, K1R 7S8, Kanāda
Tālr.: +1 613 238 6014
Fakss: +1 613 238 7044
E-pasts:Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr   icon-facebook   icon-flickr

baneris final vestniecibamPierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā