Latvijas ziedojums Komunisma upuru piemiņas memoriāla celtniecībai Otavā

02.11.2017. 19:45
Latvijas ziedojums Komunisma upuru piemiņas memoriāla celtniecībai Otavā

Otavā, 2. novembrī Latvijas vēstnieks Kārlis Eihenbaums svinīgi pasniedza čeku par 25 000 EUR (38 000 CAD) Komunisma upuru piemiņas memoriāla celtniecībai Otavā. Latvijas dāsnā ziedojumu pieņemšana notika Kanādas Kultūras mantojuma ministres Melānijas Žolī (Melanie Jolie) klātbūtnē, memoriāla celtniecības uzsākšanas ceremonijā Otavā.

Memoriāla izveides mērķis ir veicināt sabiedrības apziņu un zināšanas par komunistisko režīmu represijām, parādīt Kanādu kā vietu, kur patvērumu raduši tie, kas bēguši no totalitāro ideoloģiju netaisnības un vajāšanām, kā arī godināt miljoniem to cilvēku piemiņu, kas cietuši no komunistisko režīmu necilvēcīguma.

Latvijas valdība jau iepriekš bija sniegusi finansiālu atbalstu memoriāla izveidei. Tieši ņemot vērā ievērojamo latviešu kopienu, kas Kanādā rada patvērumu pēc Otrā pasaules kara, bēgot no totalitārā padomju režīma, šogad tika lemts ziedojumu papildināt ar vēl 15 000 EUR.

Ziedojums ir būtisks, lai notiktu šī nozīmīgā "sirdsapziņas un cieņas pieminekļa", ātrāka izbūve Otavā, lai jau 2018. gadā, kad tik daudzas Eiropas valstis atzīmē simtgadi, tas būt pieejams apmeklētājiem. Memoriāls atradīsies Otavas Provinču un teritoriju dārzā, netālu no Latvijas vēstniecības, Kanādas valdības iestādēm un parlamenta.

Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Kanādā
Adrese: 350 Sparks Street, Suite 1200,
Otava, Ontārio, K1R 7S8, Kanāda
Tālr.: +1 613 238 6014
Fakss: +1 613 238 7044
E-pasts:Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr   icon-facebook   icon-flickr

baneris final vestniecibamPierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā