Latvijas Republikas Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja Ojāra Kalniņa vizīte Otavā

02.11.2017. 16:00
Latvijas Republikas Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja Ojāra Kalniņa vizīte Otavā

No 30. oktobra līdz 2. novembrim, Latvijas Republikas Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Ojārs Kalniņš uzturējās darba vizītē Kanādā pēc Kanādas parlamenta Apakšpalātas Ārlietu un starptautiskās attīstības komitejas vadītāja Roberta Nolta (Honourable Robert Nault) ielūguma.

Sava apmeklējuma laikā Ojārs Kalniņš tikās ar nozīmīgiem Kanādas politiķiem un sabiedriskās domas veidotājiem Kanādas parlamentā, Globālo lietu ministrijā un nozīmīgu mediju pārstāvjiem. Kalniņa kungs tikās arī Latvijas diasporu Otavā, informējot par valsts iekšpolitiku un gatavošanos Latvijas Republikas simtgadei. Kalniņa kungs ar delegāciju apmeklēja Latvijas vēstniecību, kā arī sniedza intervijas “CBC”, “The Globe and Mail” un piedalījās izvērstā apaļā galda diskusijā Kanādas Globālo lietu institūtā (Canadian Global Affairs Institute).

Ojārs Kalniņš tikās ar Kanādas parlamenta Senāta spīkeru Džordžu Fjūreju (Honourable George J. Furey),  kas vēl pavisam nesen, septembrī, viesojās Rīgā un uzstājās Saeimā. Otavā ar O. Kalniņu tikās un Latvijas – Kanādas sadarbības aspektus pārrunāja Kanādas parlamenta senatore Patrīcija Boveja (Senator Patricia Bovey), liels Baltijas valstu draugs, Apakšpalātas deputāts Pīters Van Loans (Honourable Peter Van Loan). Kalniņa kungam bija lietišķa saruna arī ar Kanādas parlamenta Apakšpalātas spīkeru Džefu Rīganu (Honourable Geoff Regan) un informatīvi bagāta domu apmaiņa ar ilggadīgo Latvijas un baltiešu atbalstītāju senatori Anitu Rainelu Andreičuku (Senator Anita Raynell Andreychuk).

Ojārs Kalniņš piedalījās Kanādas parlamenta Ārlietu un starptautiskās attīstības komitejas sēdē un sniedza atbildes uz jautājumiem liecības (testimony) formā.

1. novembrī Kalniņa kungs kopā ar Latvijas vēstnieku Kārli Eihenbaumu un aizsardzības atašeju pulkvežleitnantu Agri Ozoliņu svinīgā piemiņas ceremonijā nolika vainagu ar uzrakstu “Latvia” pie Nacionālā Kara monumenta Otavā, atceroties un godinot upurus, kas kopā nesti patiesas brīvības un īstas demokrātijas vārdā.

Vizītes laikā Ojārs Kalniņš tikās arī ar Eiropas Savienības pārstāvi Kanādā Pēteri Ustubu.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Kanādā
Adrese: 350 Sparks Street, Suite 1200,
Otava, Ontārio, K1R 7S8, Kanāda
Tālr.: +1 613 238 6014
Fakss: +1 613 238 7044
E-pasts:Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr   icon-facebook   icon-flickr

baneris final vestniecibamPierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā