Kanādā par godu Latvijas prezidentūrai ES Padomē atklāj ledus skulptūru

02.02.2015. 10:50

1. februārī Latvijas vēstnieks Kanādā Juris Audariņš Otavā atklāja Latvijas ledus skulptūru „Saules vedējs”, kuras autori ir ledus skulptori Kārlis Īle un Maija Puncule.

Skulptūras atklāšanā, klātesot tās autoriem, piedalījās diplomātiskā korpusa pārstāvji, Otavas latviešu kopiena, vēstniecības draugi un atbalstītāji. Īpaši gaidīti viesi bija Otavas latviešu skolas audzēkņi, kas varēja tikties arī ar ziemas festivāla „Winterlude” talismaniem. Atklājot skulptūru, simboliski tika iedegtas gaismas, kas to izgaismo.

Ledus skulptūras idejas autors ir Kārlis Īle. Skulptūras centrā ir Saules zirgs, kas rotāts ar latviešu rakstu zīmēm. Zirgs uz muguras nes Saules zīmi, kam latviešu mitoloģijā ir īpaša nozīme kā gaismas nesējam, mūžīgās kustības un dzīvības simbolam. Zirgs jāj pār tiltu, kas simboliski savieno Latviju ar Kanādu caur ozola un kļavas koku lapu vītni. Kļavas lapa ir stiprs Kanādas valsts simbols, līdzīgi kā latviešu ozollapa.

Skulptūras tapšanas laikā Latvijas māksliniekiem un viņu radošajam darbam tika pievērsta liela uzmanība gan rakstošajā presē un televīzijā, gan sociālajos medijos. Turpmāko divu nedēļu garumā skulptūras „Saules vedējs” apmeklētājiem būs iespēja uzzināt interesantus faktus par Latviju un piedalīties vēstniecības rīkotajā konkursā, kā arī novērtēt Latvijas mākslinieku darbu starptautiskajās ledus skulptoru sacensībās.

Ledus skulptūras atklāšana simboliski iezīmē Latvijas prezidentūras ES Padomē sākumu Kanādā. Tas ir viens no Latvijas vēstniecības publiskās diplomātijas projektiem, kas norisināsies ES prezidentūras laikā.

Vēstniecība sirsnīgi pateicas māksliniekiem Kārlim Īlem un Maijai Punculei par lielisko sadarbību, kā arī vēl sekmes turpmākajos projektos.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Kanādā
Adrese: 350 Sparks Street, Suite 1200,
Otava, Ontārio, K1R 7S8, Kanāda
Tālr.: +1 613 238 6014
Fakss: +1 613 238 7044
E-pasts:Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr   icon-facebook   icon-flickr

baneris final vestniecibamPierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā