Dokumentu izprasīšana no Latvijas

15.07.2020. 10:42

Ar vēstniecības starpniecību  ir iespējams izprasīt dokumentus (dzimšanas, miršanas un laulības apliecības) no Latvijas iestādēm, ja šo dokumentu nepieciešams apliecināt ar Apostille (dokumenta īstuma apliecinājums). To iespējams izdarīt Konsulārās nodaļas pieņemšanas laikos otrdienās no 14:00-16:00 un ceturtdienās un piektdienās no 10:00-12:00 tikai pēc iepriekšējā pieraksta (uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai tel. 22 54 22 85).

Pirms dokumentu iesniegšanas lūdzam pārliecināties, ka esat informējuši Latvijas iestādes par savu dzīvesvietu Norvēģijā (vai Islandē), jo Latvijas vēstniecība Norvēģijā izsniedz izziņas tikai personām, kuras norādījušas Latvijas Iedzīvotāju reģistrā, ka dzīvo Norvēģijā vai Islandē.

Lai no Latvijas iestādēm izprasītu dokumentu par dzimšanas, laulības vai miršanas reģistrāciju, personai jāaizpilda un vēstniecībā jāiesniedz:

            1. Dokumentu izprasīšanas anketa;

            2. Dokumenta izprasīšanas iesniegums;

            3. Jāuzrāda Latvijas pase vai personas apliecība;

           4.  Jāsamaksā nodevas par dokumenta izprasīšanu (1 dokuments): valsts nodeva par izprasāmo dokumentu (piem., atkārtota dzimšanas apliecība - 7 eiro), valsts nodeva par dokumenta īstuma apliecināšanu ar Apostille 2 darba dienās - 15 eiro, konsulārā nodeva par izprasīšanu 40 eiro un konsulārā nodeva 40 eiro par dokumentu pārsūtīšanu.

Izprasot dokumentus ar vēstniecības starpniecību, lūdzam rēķināties ar 1-2 mēnešu papildus laiku izprasītā un legalizētā dokumenta saņemšanai, kas saistīts ar diplomātiskā pasta sūtīšanas grafiku.  

 Lai izprasītu cita veida dokumentus bez pārstāvniecību starpniecības, aicinām izmantot e-pakalpojumu portālā www.latvija.lv vai sazināties ar attiecīgo iestādi Latvijā. Plašāka informācija pieejama Ārlietu ministrijas mājas lapā.