Atgriešanās apliecība

15.07.2020. 10:31

Atgriešanās apliecība, saskaņā ar Personu apliecinošu dokumentu likuma 7. panta nosacījumiem, ir pagaidu ceļošanas dokuments, kurš apliecina Latvijas Republikas jurisdikcijā esošās personas identitāti un aizstāj Latvijas Republikas iestāžu izsniegtu ceļošanas dokumentu (pasi vai personas apliecību). Tādējādi, atgriešanās apliecība kā ārkārtas dokuments ir izsniedzama personai, kurai, atrodoties ceļojumā Norvēģijā, ir nozaudēta vai nozagta pase vai personas apliecība, lai persona atgrieztos pastāvīgajā dzīvesvietā Latvijā.

Latvijas valstspiederīgajam, kura rīcībā nav personu apliecinoša dokumenta (pases vai personas apliecības) vai tas kļuvis lietošanai nederīgs un kura pastāvīgā dzīvesvieta ir Norvēģija, vēstniecībā ir noformējama jauna pase vai personas apliecība. Tāpat, ja Norvēģijā Jums ir dzimis bērns, viņam/viņai vēstniecībā ir jānoformē pase vai personas apliecība.

Atgriešanās apliecība dod tiesības tās saņēmējam vienreiz šķērsot Latvijas Republikas valsts robežu, atgriežoties no ārvalstīm Latvijas Republikā.

Atgriešanās apliecība tiek izsniegta, ja persona, uzturoties ārvalstīs, nozaudējusi Latvijas Republikas iestāžu izsniegto ceļošanas dokumentu (pasi un/vai personas apliecību), tas ticis nozagts vai citādi kļuvis lietošanai nederīgs, piemēram, beidzies derīguma termiņš.

Atgriešanās apliecības derīguma termiņš nepārsniedz 30 dienas, skaitot no izdošanas datuma.

Vēstniecībā, ierodoties personīgi, ir iespēja saņemt Atgriešanās apliecību Konsulārās nodaļas pieņemšanas laikos otrdienās no 14:00-16:00 un ceturtdienās un piektdienās no 10:00-12:00 tikai pēc iepriekšējā pieraksta (Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai tel. 22 54 22 80).

Lai noformētu Atgriešanās apliecību iesniedzami sekojoši dokumenti:

  1. iesniegums (aizpildāms uz vietas vēstniecībā);
  2. 2 fotogrāfijas (3x4 cm, krāsainas);
  3. jāsamaksā valsts nodevas samaksa 15 eiro;

ja iespējams, jāiesniedz:

  1. bojātā vai citādi lietošanai nederīgās pases un/vai personas apliecības kopija, zudušās pases kopija un/vai citi dokumenti, kas apliecina personas identitāti un uzturēšanos valstī.
  2. ja pase un/vai personas apliecība nozagta: Norvēģijas policijas izziņa par zādzību;
  3. ja pase un/vai personas apliecība nozaudēta: iesniegums-paskaidrojums par pases un/vai personas apliecība nozaudēšanu.

Samaksa par atgriešanās apliecības sagatavošanu, maksājot ar karti vēstniecībā (skaidru naudu pieņemt nevaram) ir 15 eiro.

Pēc Latvijas Republikas valsts robežas šķērsošanas personai atgriešanās apliecība jānodod tajā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes nodaļā, kurā persona noformēs jaunu Latvijas Republikas pasi.

 

Uzmanību Īslandē dzīvojošajiem!

Ja Latvijas pase vai personas apliecība ir kļuvusi ceļošanai nederīga, tā nozagta vai nozaudēta, Latvijas goda konsuls Īslandē ir pilnvarots izsniegt Atgriešanās apliecības.