Vēstniece Judīte Dobele viesojas Trumsē

27.01.2020. 16:21

Latvijas vēstniece Norvēģijā Judīte Dobele laikā no 25.-27. janvārim darba braucienā apmeklēja Norvēģijas ziemeļu pilsētu Trumsi, lai ar vietējām amatpersonām diskutētu par sadarbības iespējām kultūras un izglītības jomās, kā arī piedalītos 14. starptautiskajā konferencē “Arctic frontiers”, kuras vadmotīvs 2020. gadā ir “Zināšanu spēks” (The Power of Knowledge). Konference ir kļuvusi par ikgadēju un plaši atpazīstamu pasākumu, kurā tiekas Arktikas valstu pārstāvji, politikas veidotāji, zinātnieki, uzņēmēji un citi ieinteresētie, lai diskutētu par sadarbību dažādās nozarēs un veidotu atbildīgu, zināšanās balstītu un ilgtspējīgu ziemeļu reģionu attīstību.

Reģionālā apmeklējuma laikā vēstniece tikās arī ar Trumses pilsētas mēru Gunāru Vilemsenu (Gunnar Wilhemsen), kuru vēstniece apsveica ar uzvaru pašvaldību vēlēšanās un pārrunāja pilsētas attīstības perspektīvas un sadarbības iespējas ar Latviju.

Būtiska nozīme šī brauciena laikā tika piešķirta sadarbības iespēju izzināšanai kultūras un izglītības jomās. J.Dobele tikās ar Trumses starptautiskā filmu festivāla (International Tromsø Film Festival) direktori Lizu Hoenu (Lisa Hoen), lai pārrunātu iespējas festivāla ietvaros turpmāk demonstrēt arī Latvijas filmas. Papildus tam vēstniece arī tikās ar Trumses festivāla “Ziemeļblāzma” (Nordlysfestivalen) kuratori Kristīni Solstādi (Kristin Solstad), ar kuru pārrunāja latviešu izpildītājmākslinieku potenciālo dalību šajā festivālā. Sadarbība starp Latvijas augstākajām mācību iestādēm un Trumses Universitāti bija galvenais sarunas temats tiekoties ar minētās universitātes prorektoru Kenetu Rūdu (Kenneth Ruud).

Līdzīgi kā citos reģionālajos braucienos, arī Trumses apmeklējuma laikā, vēstniece tikās ar vietējās latviešu diasporas pārstāvjiem, kuri tika informēti par vēstniecības darbu, t.sk. konsulāro pakalpojumu pieejamību un jaunieviesto elektroniskā pieraksta sistēmu konsulāro pakalpojumu saņemšanai.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Norvēģijā 

Bygdøy Allé 76, PO Box 4027 AMB
0244 Oslo, Norvēģija
Tālrunis: +47 22 542 280
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr    twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā