Noras Ikstenas grāmatas “Dzīves svinēšana” norvēģu valodas tulkojuma prezentācija Oslo

27.03.2019. 11:17
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

2019. gada 26. martā notika rakstnieces Noras Ikstenas norvēģu valodā tulkotās grāmatas “Dzīves svinēšana” prezentācija Oslo Literatūras namā (Litteraturhuset).

Pasākumu ar uzrunu atklāja Latvijas vēstniece Norvēģijā Judīte Dobele, kura pauda gandarījumu, ka romāna tulkojumiem daudzās svešvalodās pievienojas arī norvēģu valodas tulkojums, un pateicās par paveikto tulkotājai Ingai Bērziņai. Vēstniece uzsvēra Noras Ikstenas augsto novērtējumu mūsdienu latviešu literatūrā un plašo starptautisko atpazīstamību, īpaši pēc panākumiem 2018.gadā Londonas grāmatu izstādē, kuras laikā rakstniece pārstāvēja Latviju ar savu romānu “Mātes piens” (“Soviet Milk”). Prezentācijas laikā Nora Ikstena un Inga Bērziņa klātesošajiem nolasīja fragmentus no grāmatas “Dzīves svinēšana”, kā arī piedalījās diskusijā par rakstnieces literāro darbību, starptautisko pieredzi, tai skaitā, uzsverot labo pieredzi un sadarbību ar Norvēģiju.

Grāmatas tulkošanu iniciēja norvēģu izdevniecība Bokbyen forlag sadarbībā ar Literatūras namu Oslo. Atbalstu ir sniegusi Latvijas Rakstnieku savienība, Latvijas vēstniecība Oslo, Norvēģijas–Latvijas kultūras biedrība,  Ziemeļvalstu informācijas biroja pārstāvis un Latvijas draugs Jans Klovstads (Jan Kløvstad). Grāmatu uz norvēģu valodu ir tulkojusi Inga Bērziņa. Tā ir drukāta Jelgavas tipogrāfijā.

Rakstnieces Noras Ikstenas romāns “Dzīves svinēšana” ir otrā latviešu autora grāmata, kas tulkota un izdota norvēģu valodā. 2016. gadā izdevniecība Bokbyen forlag publicēja Jāņa Joņeva grāmatu “Jelgava 94”.

Norvēģu valodā tulkotās grāmatas “Dzīves svinēšana” prezentācija Oslo ir viena no Latvijas valsts simtgades Latvijas Ārlietu ministrijas koordinētās Publiskās diplomātijas programmas norisēm.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Norvēģijā 

Bygdøy Allé 76, PO Box 4027 AMB
0244 Oslo, Norvēģija
Tālrunis: +47 22 542 280
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr    twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā