Latvijas vēstniecība Norvēģijā rīko semināru “Digitālās aizsardzības īstenošana. Kiberdrošības loma drošības stratēģijās”

16.01.2019. 17:52
Latvijas vēstniecība Norvēģijā rīko semināru  “Digitālās aizsardzības īstenošana. Kiberdrošības loma drošības stratēģijās”

2019. gada 17. janvārī Latvijas, Lietuvas un Igaunijas vēstniecības Oslo sadarbībā ar Norvēģijas aizsardzības pētniecības institūtu (Norwegian Institute for Defence Studies /IFS) rīko semināru “Digitālās aizsardzības īstenošana. Kiberdrošības loma drošības stratēģijās.”

Baltijas un Ziemeļvalstu eksperti diskutēs par pašreizējo situāciju, dalīsies pieredzē un prognozēs attiecībā uz netradicionālo draudu attīstību. Semināra diskusiju mērķis ir pārrunāt Baltijas un Ziemeļvalstu iespējas veidot aizsardzību pret kiberuzbrukumiem un digitālās ietekmēšanas operācijām, nodrošināt kritiskās infrastruktūras aizsardzību, novērst dezinformāciju, kā  arī citiem mūsdienu drošības politikā aktuāliem jautājumiem. Eksperti prezentēs un diskutēs par situāciju katrā no valstīm, apmainīsies ar labās prakses piemēriem un prognozēs situācijas attīstību nākotnē.

Latviju seminārā pārstāvēs Rīgā esošā NATO Stratēģiskās komunikācijas Ekselences centra Tehniskās un zinātniskās attīstības nodaļas vadītājs Markuss Mantila (Markkus Mantila), kurš savā prezentācijā pievērsīsies t.s. robotroļļu jautājumam. Robotroļļu izmantošana pēdējos gados kļuvusi par īpaši aktuālu tēmu, jo tie tiek izmantoti, lai manipulētu ar sabiedrības viedokli nozīmīgos jautājumos.

Semināra dalībnieku vidū būs arī Tallinā bāzētā Starptautiskā drošības un aizsardzības centra direktors Svens Sakovs (Sven Sakkov), Oslo Universitātes profesors Olavs Lisne (Olav Lysne), Norvēģijas Nacionālās drošības iestādes ģenerāldirektora vietnieks Bente Hofs (Bente Hoff), Franklina Rūzvelta Fonda direktors Džeds Vilards (Jed Willard), Lietuvas Aizsardzības ministrijas Kiberdrošības departamenta direktors Jons Skardinsks (Jonas Skardinskas), Norvēģijas aizsardzības pētniecības institūta pārstāvji profesore Katažina Žiska (Katarzyna Zysk) un vadošais pētnieks Hokons Lunde Saksi (Håkon Lunde Saxi), kā arī citi nozares eksperti un interesenti.

Norvēģijas aizsardzības pētniecības institūts dibināts 1980. gadā, un ir viens no nozīmīgākajiem drošības un aizsardzības jautājumu pētniecības centriem valstī, kura pētnieciskā darbība vērsta uz nacionāla un starptautiska līmeņa drošības politikas, civilo-militāro attiecību, kā arī trans-atlantisko attiecību pētniecību.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Norvēģijā 

Bygdøy Allé 76, PO Box 4027 AMB
0244 Oslo, Norvēģija
Tālrunis: +47 22 542 280
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr    twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā