Bergenā notiek Latvijas simtgadei veltīts pūtēju orķestru koncerts

14.09.2018. 15:49
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

Realizējot Latvijas valsts simtgades publiskās diplomātijas pasākumu, š.g. 15. un 16.septembrī Latvijas vēstniece Norvēģijā Judīte Dobele viesosies Bergenā, lai piedalītos latviešu kopienas Bergenā organizētajā Latvijas 100gades koncertā “Mājas ir tur, kur tava sirds”. Vēstniece uzrunās klātesošos koncerta atklāšanā Bergenas Grīga koncertzāle.

Šī ir jau otrā vēstnieces oficiālā vizīte Bergenā, paužot atbalstu labajai sadarbībai starp Bergenas komūnu un Bergenas latviešu kolektīviem, kā arī Latvijas un Bergenas mākslinieciskajiem kolektīviem. Koncerta “Mājas ir tur, kur tava sirds” organizatori  ir Bergenas priekšpilsētas Arnes pūtēju orķestra diriģents Uldis Plēpis, Latvijas Universitātes pūtēju orķestra diriģents Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas asoc. profesors Jānis Puriņš un TDK Pērkonkalns no Bergenas. Koncertam atbalstu ir sniegusi Bergenas pašvaldība.

Arnes pūtēju orķestris ir izveidots 1877.gadā. Savas pastāvēšanas 140 gadadienā Arnes pūtēju orķestris 2017.gadā ar koncertiem un semināru viesojās Latvijas Universitātes Lielajā aulā.

 Latvijas Universitātes pūtēju orķestris (LUPO) izveidots 2008.gada 1.septembrī, tā sastāvā ir vairāk kā 50 mūziķi no dažādām Latvijas augstskolām un mūzikas skolām. Orķestra diriģents un dibinātājs ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas asoc. profesors Jānis Puriņš. Latvijas Universitātes pūtēju orķestris regulāri piedalās dažādos festivālos, konkursos un iestudē solo koncertprogrammas, kurās regulāri atskaņo arī latviešu komponistu mūziku.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Norvēģijā 

Bygdøy Allé 76, PO Box 4027 AMB
0244 Oslo, Norvēģija
Tālrunis: +47 22 542 280
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr    twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā