Saeimas Ārlietu komisijas pārstāvji uzturas darba vizītē Oslo

07.03.2018. 14:05
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

6.-7.martā pēc Norvēģijas puses ielūguma darba vizītē Oslo uzturas Saeimas Ārlietu komisijas vadītājs Ojārs Ēriks Kalniņš un vadītāja vietnieks Rihards Kols ar mērķi stiprināt reģionālo sadarbību tai skaitā ar Norvēģijas parlamentu (Storting). Vizītes laikā notika arī tikšanās Norvēģijas Ārlietu ministrijā.

Tikšanās laikā ar Stūrtinga  Ārlietu un Drošības komitejas vadītāju AnnikuVitfeldi (Anniken Huitfeldt), vietnieku Kristiānu Tibringu-Gjedi (Christian Tybring-Gjedde) un komitejas pārstāvjiem tika pārrunāta divpusējā sadarbība, tai skaitā, abu valstu politiskās un ekonomiskās attiecības, kā arī reģionālā drošība un ar Arktiku saistītie jautājumi. Latvijas deputāti augstu novērtēja Norvēģijas atbalstu Baltijas valstu drošībai, diskutēja par šogad plānoto NATO samitu, kā arī apsprieda Brexit tēmu. Abas puses bija vienotas, ka līdzšinējo aktīvo un labo reģionālo sadarbību ir jāstiprina un jāattīsta arī turpmāk, īpaši Ziemeļu un Baltijas valstu (NB8) formātā.

6.marta vakarā deputāti vēstniecībā tikās ar vietējiem latviešiem. Draudzīgā gaisotnē tika pārrunāti reemigrācijas, tiesu sistēmas, aplokšņu algu jautājumi, kā arī gaidāmās Saeimas vēlēšanas. Tautiešus īpaši interesēja topošais Diasporas likums, diasporas skoliņas uzsvēra nepieciešamību pēc papildus finansējuma. Vienlaikus tika izteikta vēlme pēc konkrēta finansējuma noteiktas summas gadā apmērā, kuru skoliņas varētu izlietot, ņemot vērā savas vajadzības.

Ar Norvēģijas Ārpolitikas institūta ar direktoru Ulfu Sverdrupu (Ulf Sverdrup, NUPI) tika pārrunāti drošības jautājumi reģionā, kiberdrošības aktualitātes, kā arī Norvēģijas nostāja Brexit jautājumā. Savukārt ar Oslo universitātes profesori Allu Pozdņakovu deputāti diskutēja par Arktikas, Eiropas Ekonomiskās zonas un Brexit jautājumiem.

Darba vizītes noslēgumā deputāti tikās ar Norvēģijas Pašvaldību un reģionālās administrācijas (The Norwegian Association of Local and Regional Authorities) pārstāvjiem Frūdi Lintvetu (Frode Lindtvedt, Director of Department of Local Democracy, European politics and International Affairs) un Bjērnu Rongvēru (Mr. Bjørn Rongevær, Senior Adviser, International projects), pārrunājot Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas finanšu instrumenta programmas.

Latvijas valsts simtgades svinības notiek laikā no 2017. gada līdz 2021. gadam. Latvijas valsts simtgades svinību galvenais vēstījums ir “Es esmu Latvija”, akcentējot, ka Latvijas valsts galvenā vērība ir cilvēki, kuri ar savu ikdienas darbu veido tās tagadni un kopā ar jauno paaudzi liek pamatus rītdienai. Pasākums ir viena no Latvijas valsts simtgades Publiskās diplomātijas programmas norisēm.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Norvēģijā
Bygdøy Allé 76, Post Box 3163
Elisenberg, 0208 Oslo, Norvēģija
Tālrunis: +47 22 542 280
Fakss: +47 22 546 426
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr    twtr

e Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā