Vēstniecībā Oslo notiek Jāņa Joņeva romāna “Jelgava 94” norvēģu valodas izdevumu atklāšana

10.05.2016. 12:19

9. maijā Latvijas vēstniecībā Oslo notika latviešu rakstnieka Jāņa Joņeva romāna “Jelgava 94” (norvēģu valodā – “Fordømte 94”) norvēģu valodas izdevuma atklāšana, kurā piedalījās pats grāmatas autors, tulkotājs Snorre Karkonens-Svensons (Snorre Karkkonen Svensson) un redaktors Jans Klovstads (Jan Kløvstad) no izdevniecības “Bokbyen Forlag”.

Sakot ievadvārdus, vēstnieks pateicās klātesošajiem par ieinteresētību Latvijas literatūrā un atzina, ka grāmata spilgti attēlo dzīvi 90. gadu Latvijā, tāpēc raisa daudz atmiņu par šo valstij nozīmīgo laiku. Pasākuma trupinājumā Kultūras biedrības "Norvēģija - Latvija" vadītājs Kjēls Mīre-Jensens (Kjell Myhre-Jensen) klātesošos informēja par kultūras biedrības tradīciju organizēt tikšanās ar Latvijas rakstniekiem un aicināja visus piedalīties arī tikšanās reizē ar Māru Zālīti, kas notiks septembrī. Redaktors J. Klovstads vēstniekam pateicās par atbalstu pasākuma organizēšanā un uzdāvināja romāna “Jelgava 94” norvēģu valodas izdevumu. Redaktors arī pauda lepnumu par to, ka šis ir pirmais latviešu romāns, kas norvēģiski tulkots tieši no latviešu valodas. Tāpat J. Klovstads iepazīstināja ar romāna tulkošanas priekšvēsturi un izteica pateicību ES programmai "Creative Europe", kas finansiāli atbalstījusi romāna tulkojuma izdošanu. Kā pēdējais ar runu uzstājās pats J.Joņevs, kurš izteica gandarījumu par iespēju klātienē prezentēt romāna tulkojumu norvēģu valodā, it sevišķi tāpēc, ka grāmatas varoņu kulta mūzika nāk no Norvēģijas.

Pēc uzrunām sekoja romāna priekšlasījumi latviešu un norvēģu valodās, kā arī pieņemšana latviešu kopienas, Norvēģijas sabiedrības un vēstniecību pārstāvjiem.

Pasākumu organizēja Latvijas vēstniecība sadarbībā ar izdevniecību “Bokbyen Forlag” un Kultūras biedrību “Norvēģija-Latvija”.

Jānis Joņevs (dzimis 1980. g.) ir bijis literatūras kritiķis, tekstu autors un tulkotājs no franču valodas. Viņa pazīstamākais romāns “Jelgava 94” izdots 2013. gadā un ir saņēmis vairākas godalgas, to skaitā ES Literatūras balvu un Latvijas Literatūras gada balvu. 2014. gada sākumā TV šovā „Lielā lasīšana” romāns iekļauts simts latviešu lasītāju visu laiku iecienītāko grāmatu sarakstā. 2016. gadā ir izdots romāna “Jelgava 94” tulkojums franču valodā. Darbs ir tulkots un sagatavots izdošanai angļu, krievu un slovāku valodās. 

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Norvēģijā
Bygdøy Allé 76, Post Box 3163
Elisenberg, 0208 Oslo, Norvēģija
Tālrunis: +47 22 542 280
Fakss: +47 22 546 426
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr    twtr

e Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā