Ņujorkas apkaimes latvieši ieskandina Simtgades gadu

02.01.2018. 19:45

Ar Latvijas Pārstāvniecības ANO atbalstu sadarbībā ar Ņujorkas Latviešu organizāciju padomi Ņujorkas apkaimes latvieši sagaidīja Jauno gadu Ņujorkas latviešu draudzes lauku īpašumā Katskiļu kalnos.

Gatavojoties svinībām, dalībnieki iepazinās ar latviskajām ziemas tradīcijām - veidoja bišu vaska sveces, darināja kadiķu kvēpināmās nūjiņas, puzurus un citus tradicionālos latviešu ziemas svētku rotājumus telpu dekorēšanai, kā arī taisīja maskas, lai svinību laikā pārtaptu budēļu tēlos.

Svētku dalībnieki sagaidīja Jaunā gada iestāšanos pēc Latvijas laika; Latvijas vēstnieks ANO Jānis Mažeiks novēlēja visiem laimīgu 2018.gadu - Latvijas valsts simtgades gadu.

Svinības turpinājās ar latvisku mielastu, ziemai raksturīgām ķekatu tradīcijām, latviskiem dančiem un dziesmām, bluķa vilkšanu un tā sadedzināšanu ugunskurā, iznīcinot visas aizejošā gada nebūšanas un vēlot Latvijai un latviešiem veiksmīgu, izdevušos un skaistu Simtgades gadu.

 


Preses kontaktiem:
Pastāvīgā Pārstāvniecība ANO Ņujorkā
333 East 50th Street, Ņujorka, NY 10022, ASV
Tālrunis: +1 212 838 88 77
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv/newyork
Seko līdzi Pastāvīgajai Pārstāvniecībai ANO Ņujorkā: twtr

e Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā