Vēstniecībā Hāgā tiek atklāta Latvijas – Nīderlandes diplomātisko attiecību 95. gadadienai veltīta izstāde

09.07.2019. 15:43
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

Šī gada 8. jūlijā Latvijas vēstniecībā Hāgā tika atklāta Latvijas – Nīderlandes diplomātisko attiecību 95. gadadienai veltīta izstāde, kuras iniciatori ir Mencendorfa nams Latvijā, Vēndamas (Veendam) muzejs Nīderlandē un “Nīderlandes – Baltijas Asociācija”.

Atklājot izstādi, Latvijas vēstniece Nīderlandē Ilze Rūse akcentēja Hendrika Hahmera (Hendrik Hachmer) pētniecisko ieguldījumu izstādes sagatavošanā, kas sniedz ieskatu abu valstu diplomātiskajā pārstāvībā starpkaru periodā (1920.g.-1940.g.), tostarp iepazīstinot ar vēstniecību un goda konsulātu vēsturiskajām ēkām Latvijā un Nīderlandē. Vēstniece ar lielu gandarījumu atzīmēja diplomātisko attiecību dinamiku mūsdienās ES un NATO ietvarā. Divpusējo attiecību jomā starp nozīmīgākajiem diplomātiskajiem notikumiem viņa pieminēja Viņa Majestātes karaļa Vilema-Aleksandra (H.M. King Willem-Alexander) valsts vizīti uz Baltijas valstīm 2018. gada jūnijā.

Nīderlandes Ārlietu ministrijas Rietumeiropas nodaļas vadītājs Tako Stoppels (Taco Stoppels) savā uzrunā akcentēja Latvijas un Nīderlandes divpusējo attiecību kontinuitāti starpkaru gados un pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas. Saistībā ar vēstnieces Ilzes Rūses kadences beigām Nīderlandē, T.Stoppels pateicās Nīderlandes Ārlietu ministrijas vārdā par viņas ieguldījumu un aktīvo darbu divpusējo attiecību veicināšanā.

Izstādes atklāšana Latvijas vēstniecībā Nīderlandē ir viena no norisēm publiskās diplomātijas programmā Latvijas valsts simtgadei, ko koordinē Ārlietu ministrija. Pasākumā Latvijas vēstniecībā piedalījās ap 100 viesu no diplomātiskā korpusa un Latvijas sadarbības institūcijām Nīderlandē.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Nīderlandē
Adrese: Koninginnegracht 27, 2514 AB, 's-Gravenhage, The Netherlands
Telefons: +31 70 306 5000
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon facebook  icon flickr 

 baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā