Luksemburgā ar krāšņu “Latvian Voices” koncertu tiek atzīmēta Latvijas simtgade

22.11.2018. 17:13
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

2018. gada 21. novembrī Luksemburgas Konservatorijā (Conservatoire Ville de Luxembourg) notika Latvijas vēstniecības organizēts svētku pasākums par godu Latvijas Republikas proklamēšanas simtajai gadadienai. Tajā piedalījās ap 300 viesu no Luksemburgas valdības, parlamenta, diplomātiskā korpusa, biznesa aprindām, kā arī ES institūcijās strādājošie latvieši.

Pasākuma ietvaros svinīgās uzrunas teica Luksemburgas Kultūras ministrijas Valsts sekretārs Gijs Arends (Guy Arendt), Latvijas tiesnesis Eiropas Savienības Tiesā Egils Levits, Latvijas pārstāvis Eiropas Auditoru Tiesā Mihails Kozlovs, Latvijas vēstniece Luksemburgā (ar rezidenci Hāgā) Ilze Rūse un Latvijas goda konsuls Luksemburgā Anrī Dīderihs (Henri Diederich).

Luksemburgas Kultūras ministrijas Valsts sekretārs Gijs Arends (Guy Arendt) uzrunas ietvaros uzsvēra Latvijas un Luksemburgas ciešās divpusējās attiecības. “Luksemburga ir sekojusi līdzi Latvijas attīstībai, arī caur tās kultūras un dziesmas tradīciju, un kultūras nozīmei mūsdienās piešķirama arvien liela nozīme,” uzsvēra G.Arends, izsakot apsveikumu Latvijas Valsts Neatkarības  proklamēšanas 100.gadadienā. 

Vēstniece Ilze Rūse, uzrunājot klātesošos uzsvēra “Latviju un Luksemburgu vieno kopīgas vērtības un nākotnes redzējums. Šogad aprit 97 gadi kopš Luksemburga atzinusi Latvijas neatkarību de iure un mūsu valstis plecu pie pleca sadarbojas ES un NATO ietvaros.”

Svētku sarīkojumā uzstājās talantīgā a capella grupa “Latvian Voices”, un video projekcijas nodrošināja mediju māksliniece no Latvijas - Liene Straupe. Latvian Voices ir profesionāla a cappella grupa no Latvijas. Ar savām balsīm kā vienīgo mūzikas instrumentu viņas ir izveidojušas unikālu individuālu vokālo stilu, kurā savstarpēji savijās dažādu tautu etniskās mūzikas intonācijas.

Koncerts Luksemburgas Konservatorijā ir viena no norisēm publiskās diplomātijas programmā Latvijas valsts simtgadei, ko koordinē Ārlietu ministrija.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Nīderlandē
Adrese: Koninginnegracht 27, 2514 AB, 's-Gravenhage, The Netherlands
Telefons: +31 70 306 5000
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon facebook  icon flickr 

 baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā