Luksemburgas latvieši svinīgā gaisotnē atzīmē Latvijas Valsts simtgadi

20.11.2018. 10:31
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

Svētdien, 2018. gada 18. novembrī Latvijas vēstniece Luksemburgā (ar rezidenci Hāgā) Ilze Rūse piedalījās asociācijas “Luksemburga – Latvija” un goda konsula Anrī Dīderiha (Anri Diederich) organizētajos pasākumos Junglinsterā (Junglinster), Luksemburgā par godu Latvijas Republikas proklamēšanas simtajai gadadienai.

Svētku svinības Luksemburgā sākās ar pasākumu bērniem un jauniešiem, kuru vadīja Oskars Morozovs un Anita Morozova iesaistot ikvienu klātesošo “Sprīdīša otrajā ceļojumā”.

Simtgadei veltītais pasākums turpinājās ar oficiālo daļu, kurā tika atskaņota Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa uzruna tautiešiem Latvijas Republikas proklamēšanas simtajā gadadienā, kā arī vēstnieces Ilzes Rūses un goda konsula Anrī Dīderiha uzrunas. Vēstniece savā uzrunā uzsvēra: “Pirmais Latvijas Valsts prezidents Jānis Čakste teica: “Latvijas valsts ir tās cilvēki. Katram ir jāpiedalās valsts celtniecībā” un izteica pateicību ikvienam klātesošajam par to spēju stiprināt latvietību, arī ārpus Latvijas. Ar īpašu gandarījumu vēstniece I. Rūse pasniedza Latvijas Republikas Ministru prezidenta Māra Kučinska Pateicības rakstus Luksemburgas latviešu korim “Meluzīna” un folkloras kopai “Dzērves” par pastāvīgu atbalstu latvisko tradīciju saglabāšanā un par dalību Latvijas valsts simtgades XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos.

Svinību ietvarā ar muzikāliem priekšnesumiem uzstājās latviešu pašdarbnieku kopas - Luksemburgas latviešu koris “Meluzīna” un folkloras kopa “Dzērves”. Apmeklētājiem arī bija iespēja piedalīties “Cimdotās Latvijas” un “Sāntāpšļa” rīkotajā akcijā, dodoties uz pasākumu rakstainos cimdos.

Pasākumi tika īstenoti ar Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas atbalstu.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Nīderlandē
Adrese: Koninginnegracht 27, 2514 AB, 's-Gravenhage, The Netherlands
Telefons: +31 70 306 5000
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon facebook  icon flickr 

 baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā